HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Bülent Arınç da 'gelenekten' koptu

10.07.2001 00:00:00
Manisa Bağımsız Milletvekili Bülent Arınç da, 'gelenek'ten koptu. Arınç, TBMM'de düzenlediği ve aralarında Abdullah Gül, Abdüllatif Şener, Meral Akşener, Sadık Yakut ve Hüseyin Çelik başta olmak üzere 30 kadar milletvekilinin hazır bulunduğu basın toplantısında "niçin yeni oluşuma katıldığını" anlattı. Arınç'ın basın toplantısına Anayasa Mahkemesi tarafından milletvekilliği düşürülen, İstanbul Milletvekili Nazlı Ilıcak da katıldı. Aralarında kapatılan RP'nin Genel Başkanı Necmettin Erbakan da dahil etkin bazı isimlerle görüştüğünü ve düşündükleri gibi bir partinin halkın ihtiyaçlarına cevap veremeyeceğini dile getirdiğini bildiren Arınç, bu isimlerin kafalarındaki yapıda ısrar ettiklerini kaydetti.

Bülent Arınç, gelinen noktada iki ayrı partinin kurulmasının kaçınılmaz hale geldiğini ifade ederek, FP tabanında "evlerinden ölü çıkmış gibi yas yaşandığını" anlattı.

Ayrışma süreci

Arınç, "Tek adamlık, lider adamlık, herşeyi çok iyi bilen bir anlayışın yerine eşitler içerisinde bir adım önde olanlar" mantığı çerçevesinde hareket ettiklerini ifade ederken gelenekçi milletvekillerine de şöyle seslendi: "Kader bizi ayrışma noktasına getirmiş olabilir. Temel arzumuz aynı yerde olmaktır."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.