HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Buruk kardeşler...

16.05.2001 00:00:00
İkisinin de küçüklüğünü bilirim... Ama büyüğününkini daha da iyi bilirim... O ufak cüssesine ve tıfıllığına rağmen, inanılmaz tekniği, mükemmel zekasıyla futbol topuyla dalga geçerdi!... Onca yıllık futbol hayatında 1. ve 2. lig'de çok takımda top koşturmasına karşın, istediği ve 'dev takımlar' tabir ettiği ekiplerde bir türlü top koşturamadı!... Efendiliği, hırsı, futbol disiplini, aşırı meşin yuvarlak sevgisiyle, her takımda kaptanlık pazubandını koluna taktı!..

Şimdi sırasıyla, hangi takımlarda uzun uzun oynadığını anlatacak değilim...

Hemen en sona geleyim, yani İstanbulsporlu Fuat Buruk'a... Ayağında büyük hasar olduğu için aylardır sarı-siyahlı formadan uzak... 34 yaşında ancak, futbola yeniden başlayacak gibi gün sayıyor. Belki ayağı müsaade etmez ama; beyninde hergün antrenman ve maç hazırlıkları yapıyor... Günde 2-3 antrenman, haftada 2 kez maç yaptığı oluyor... 20 yılı aşkın futbol hayatında yeşil sahada önemli bir vukuatına ne şahit oldum, ne de duydum Fuat'ın... Tekme atsalar gıkı çıkmaz, rakiple dalaşmaz, hakemle oynaşmaz, yöneticiyle sürtüşmez, mikrofonlara ise sitemli hiç ama hiç konuşmaz!..

Bu kadar övgüler sıraladığım ağabey Buruk'un, bir de kardeşine bakın... 9 yıl öncesinin tanıdığım kuzusu, şimdi yırtıcı, vahşi bir kurt gibi....

Nedir, senden son 2-3 yıldır çektiğimiz Okan Buruk!...

Hiç aynaya bakıp, çok sevdiğini bildiğim ağabeyinle, kendini; bir karşılaştırma yapıyor musun Okan?...

Seni çok çok iyi tanımasam "bu çocuk iki ruhlu" diyeceğim... 28 yaşında olgun bir futbolcusun... Futbolunu tartışmam bile... Benim futbol defterimde özel bir sayfan var. Her zaman özel adamlara, özel sayfa açmışımdır. Çünkü seni seyrederken keyif alırdım!.. Hala da alırım ama, son 6 aydır öfkeleniyorum sana... Bazen elimde olmadan kızıyorum, bağırıyorum hatta: "Çek git sahadan" diyesim geliyor!.. Bu isteğimi, sen; sahadaki çirkin eylemlerinle yerine getiriyorsun!.. Şu Pazar gecesi yaptıklarını bir daha seyrettin mi?.. 10 dakika içinde önce ofsayta itirazdan sarı, sonra rakibe ayak tabanlamasından kırmızı!.. Beğeniyor musun yaptığını Okan?... Koca boyuna bunlar yakışıyor mu?... Seni değil de, ağabeyini bir görsem, içimi öyle bir dökeceğim ki, bak o zaman, sen mi BURUK olacaksın, ben mi?...
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.