HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Çamurda şifa arıyorlar

30.07.2001 00:00:00
Nevşehir'in Kozaklı İlçesi'nde, kan dolaşımından, sinir sisteminin uyarılmasına kadar etkili olduğu belirlenen çamur, hastalıklarına çare arayanlar için umut oldu.

Kozaklı Kaymakamı Bilal Ölmez, , Kozaklı İlçesi'nde bulunan 98 derece sıcaklıktaki kaynak suyunun, birçok hastalığın tedavisinde yıllardan beri kullanıldığını söyledi.

İçme sularındaki banyonun yanı sıra son yıllarda çamur banyosunun da ilçede hızla yaygınlaştığını belirten Ölmez, hastalardan gelen talepler üzerine çamur banyosu üniteleri açmaya başladıklarını bildirdi.

Ölmez, çamur banyosunun kireçlenme, romatizma, cilt hastalıkları, bel ağrıları, sedef, egzamaya iyi geldiğinin, kan dolaşımını hızlandırdığının ve sinir sistemini uyardığının bilimsel çalışmalarla da onaylandığını belirterek, şunları söyledi:

"İlçemize her yıl onbinlerce kişi doktor tavsiyesi sonucu geliyor. Türkiye'deki hastaların yanısıra Hollanda, Danimarka, Belçika, Almanya gibi ülkelerden gelen hastalar da Kozaklı'da çamur banyosu yaparak şifa arıyor. Kaplıcalarda çamur banyosu yapan bazı hastalar, bastonla geldikleri Kozaklı'dan yürüyerek ayrılıyor."logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.