HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 13 MAYIS 2021, PERŞEMBE

Cavcav'dan Yıldırım'a cevap geldi

28.10.2005 00:00:00
İlhan Cavcav, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın canlı yayında basın toplantısında kendisi hakkında yaptığı suçlamaları hayretle izlediğini belirterek, şöyle konuştu:

''Üzülerek ifade ediyorum. Olaylar o kadar açık ve net ki. Ancak sayın Yıldırım bunlardan hiç bahsetmedi. Deniz olayı normal bir olay değildir. Deniz'in mukavelesi varken, her zaman olduğu gibi Gençlerbirliği'nin vermiş olduğu ve anlaştığı 500 bin avroya karşı Deniz'e verilen 1 milyon avronun üzerindeki parayla Deniz kandırılmıştır. Ben buradan sayın Yıldırım'a soruyorum? Deniz olayı söz konusu olduğu zaman sayın Nihat Özdemir'in de cevaplamasını istiyorum. Başkana bu transferi sorduğumda, benim haberim yok diyor. Daha sonra bir Kulüpler Birliği toplantısında Aziz Yıldırım, bu konudan kendisinin haberi olmadığını beyan etti. Ben de böyle bir durumda Deniz'in 1 milyon avroluk cezai şartı var, bunu ödemek mecburiyetinde kalırsınız dedim. Sayın Aziz Yıldırım isterdim ki bu olayların başlangıcının nasıl geliştiğini kamuoyuna açıklığı ile ifade etsin.''

Deniz ile anlaşma yaptıktan sonra sayın Yıldırım'a bu anlaşmayı sorduğunu bildiren Cavcav, ''Bu futbolcuyu kendisinin değil, Daum'un aldığını ifade etmiştir. Bunu bizzat bana Kulüpler Birliği toplantısında kendisi söylemiştir. Bunu neden acaba saklıyor, söylemiyor'' diye konuştu. Cavcav, Aziz Yıldırım'ın, Deniz'i tehdit ettiği yönündeki açıklamasını ise, şöyle yanıtladı: ''Deniz'i çağırdım ve Fenerbahçe'ye transferini konuştum. Fenerbahçe ile mukaveleyi yaptığını ve böyle bir cezai şart ödeme durumunda kalması halinde de kulübün cezayı ödeyeceğini ve buna göre de kendisiyle protokol yaptıklarını söyledi.''

FUTBOL FEDERASYONU SEÇİMLERİNDE DE ETKİN ADAMGençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, Aziz Yıldırım'ın her Futbol Federasyonu Başkanlığı seçimlerinde ağırlığını koyduğunu ve istediği adamları da yönetime soktuğunu söyledi. Cavcav, herkesi suçlayan Aziz Yıldırım için, ''Futbol Federasyonu, Tahkim Kurulu, Trabzonspor ve Gençlerbirliği hatalı da, yalnız Aziz Yıldırım mı doğru'' yorumunu yaptı.

TÜRK FUTBOLU KAOSA SÜRÜKLENMESİNBaşkan Cavcav, Türk Futbolunu kaosa sürüklememek için Tahkim Kurulu'nu istifadan vazgeçirmek istediğini ve bunun için de Gençlerbirliği başkanı olarak değil, Kulüpler Birliği Başkanı olarak İstanbul'da ilk basın toplantısını yaptığını ifade etti.

ERSUN YANAL OLAYIErsun Yanal olayı ile Deniz Barış olayının mukayese edilmeyecek kadar farklılık gösterdiğini vurgulayan Cavcav, konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Ben burada bütün kamuoyuna soruyorum? Bir teknik adama bir yıl sonra alacağı paranın 1 yıl evvel verildiği hangi ülkede görülmüştür. Çünkü Ersun Yanal, Ankaragücü'nde başarılı olmamış olsaydı 1 yıl sonra alacağı parayı acaba Ankaragücü nasıl geri alacaktı işine son verdiği bir teknik adamdan. Dolayısıyla bu işin Deniz olayı, Gökdeniz olayı ile bir ilgisi yoktur.''

AZİZ YILDIRIM'A TAVSİYEİlhan Cavcav, konuşmasının son bölümünde Aziz Yıldırım'a, muhteşem seyirciye ve camiaya layık ve haddini bilerek konuşmasını tavsiye etti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.