HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Çetelere büyük darbe

15.07.2001 00:00:00
Silahlı Çıkar amaçlı suç örgütü kurup korkutma, baskı, şiddet ve sindirme gücünü kullanmak suretiyle haksız menafaaat elde etmek, zorla senet imzalatmak, haraç almak, silahla darp, hurriyeti tehdit etmek ve gasp" suçlarından tutuklu bulunan liderliğini A.E'nin yaptığı teşekkül elemanlarından A.K, Ş.Y, V.Ş, E.V, M.E, T.Ç isimli sanıklar yakalanarak gözaltına alındı.

Yapılan tahkikatın derinleştirilmesi ve ardından 10.07.2001 günü Ankara 1 Nolu Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yapılan soruşturmasında; müşteki konumunda bulunan S.T, M.D, M.O ve S.S isimli şahısların çıkar amaçlı suç örgütlerine yardım düzeyinde sanıkları korur şekilde emniyet ve savcılık ifadelerini değiştirdikleri, ayrıca müşteki M.Ö'nün sürekli izleyicilerden korkar vaziyette ifade verdiği tesbit edilmesi üzerine iddia makamının talimat yazısı gereği gözetim altına alındıkları öğrenildi.

Yapılan soruşturma kapsamında halen cezaevinde tutuklu bulunan şahısların azmettirmesi ile tutuklu yakınlarından K.E, E.K ve firari Avukat İ.E.G'nin organize etmesiyle müştekilere baskı, tehdit ve zor kullanarak, 10.07.2001 günü Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi'nde yapılacak duruşmada, davalarından vazgeçmeleri konusunda ifade vermeye zorladıkları şüphelilerden S.G, Y.K, S.A, H.K ve H.U'nun ise suç örgütü mensuplarına yardım ve yataklık ettikleri tesbit edildi.

Konuyla ilgili olarak K.E, F.K, S.G, Y.K, S.A, H.U, S.T, M.D, M.O, S.S, H.K haklarında Çıkar Amaçlı Suç Örgütü adına faaliyette bulunmak, baskı, tehdit, korkutma ve sindirme yoluyla müştekilerin şikayetlerinden vaygeçirmeye zorlamak suçlarından düzenlenen soruşturma evrakı ile birlikte sanıkların bugün Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesine'ne sevkedileceği öğrenildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.