HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Çiftçi de eyleme hazırlanıyor

23.09.2001 00:00:00
Ulusal Tarım Platformu Dönem Sözcüsü ve Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Cumali Doğru, çiftçilerin borçlarının takside bağlanmasını isteyerek, "çiftçi (borçlarımı ödemem) demiyor, takside bağlanmasını istiyor" dedi. Doğru, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü'nde platfom üyeleriyle ortak düzenlediği basın toplantısında, eylemin demokratik bir yöntem olduğunu söyledi.

Cumali Doğru, bugüne kadar sorunlarının uzlaşma çerçevesinde çözülmesi üzerinde çalıştıklarını belirterek, şunları ifade etti: "Tabii ki eylem de hak aramanın demokratik bir yoludur. Biz de, sorunlarımıza kısa bir süre içinde çözüm bulunmazsa demokratik haklarımızı kullanacağız. Bu sorunun kısa bir sürede çözüleceğine inanıyorum her sektöre yardım sağlanmış, sağlanmasın demiyoruz. Ama, tarım kesimine de sağlansın."

Bugün gelinen noktada çiftçinin kusuru bulunmadığını savunan Doğru, kusurun uygulanan makro ekonomik politikalarda olduğunu söyledi.

"Bağcıyı dövmek kolay"

Doğru, şöyle devam etti:"Üretmeden, tüketen haksız ve gayri meşru kazançlarıyla toplumun ahlakını ve ekonomik düzenini bozan, hiçbir yatırım yapmadan devleti soyan, halkın sırtından geçinen itibarsızların bırakıp kaçtığı borçları Türk hazinesi ödemektedir.

Çiftçi, (ben borcumu ödemem) demiyor, taksitlendirilmesini istiyor. Biz de borçları takside bağlanan diğer sektörler gibi kolaylık sağlanmasını istiyoruz. Borçlarımız 3 yıl içinde 6 taksitte ödensin istiyoruz. Herkese kaynak var, çiftçiye gelince yok. Önümüzde iki seçenek var. Birincisi üzüm yemek, ikincisi bağcıyı dövmek. Eğer mesele üzüm yemekse oturalım borçlarımızı takside bağlayalım. İkinci seçenek bağcıyı dövmektir. Bağcıyı dövmek kolaydır, kimseye bir yarar sağlamaz."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.