HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Derviş'ten hikayeye devam

24.06.2001 00:00:00
Devlet Bakanı Kemal Derviş, hükümetin hedefinin büyüme ve istihdam olduğunu söyledi.

Derviş, makro ekonominin istihdamın ön koşulu olduğunu savunarak,''Bunun için geçen 3 ay süresince, bütün gücümüzü kamu finansmanı dengesinin yeniden sağlanması, finans sektöründeki olumsuzlukların kaldırılması ve ödemeler dengesinin iyiye doğru gidişinin temellerini atmaya harcadık" dedi.

Turizm motor rolünde olacak

TBMM'nin ve bütün Türkiye'nin desteğiyle başarılı olduklarını savunan Bakan Derviş, şunları söyledi:"Bugün kamu finansmanıyla Mart-Nisan aylarında yaşanan olumsuzluklar ortadan kalktı. Belli dengeye oturmuş bir borç dönüşümünde sağlıklı yapıya doğru ciddi adımlar attık. Önümüzdeki aylarda öncelik reel ekonomidir, yılın 2. yarısında hedeflediğimiz büyümeye yeniden geçmektir. Bununla birlikte özellikle çalışanların durumu, istihdam... Gerçekten Türkiye'de şu anda her kesimde zor durum var, ama özellikle dar gelirli vatandaşlar artık dayanamama noktasına gelmiştir. Bundan mutlaka dönmemiz ve yeniden büyümeye geçmemiz gerekiyor. İhracat ve turizmin öncü bir işlevi var, motor rolünü oynayacak ve oynamaya başlamıştır."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.