HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

e-devlet'e doğru

10.09.2001 00:00:00
Başbakanlık Yönetim Bilişim Sistemi Merkezi (BYBS), e-devlet projesi kapsamında önemli çalışmalar yapıyor.BYBS internet sitesi ile vatandaşlar, devlet dairelerine gitmeden istedikleri birçok bilgiye ulaşabiliyorlar.

www.bybs.gov.tr internet adresinde yer alan ve www.basbakanlık.gov.tr adresinden doğrudan linki bulunan sitede, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının teşkilat listeleri bulunuyor.

Sitede Projeler, Hizmetler, Yayınlar, Programlar, Diğer Kurumlar anabaşlıkları altında, Bilgi Formları, Atama İşlemleri, Devlet Teşkilatı Veritabanı, Kamu İnsan Kaynakları, Vatandaşlar İçin Rehber Sayfaları, Trafik Cezaları, Önemli Telefonlar, Sakıncalı Siteler, Posta Kodları, Genelge Bilgi Sistemi, Ankara ve İstanbul kent rehberleri, Kamuya Erişim, Ulusal Bilgi Sistemi Kitabı, Ulusal Bilgi Sistemi, Mal Bildirimi Programı, Personel Bilgi Programı, Tapu Kadastro İşlem Rehberi, Kimlik Numarası Uygulaması ve Ulusal Program gibi alt linkler bulunuyor.

Bir veri tabanı olarak kullanılabilen siteyle vatandaşlar, kimlik numarası, telefon fatura bilgileri, trafik cezaları ve atama işlemlerigibi konularla ilgili bilgi alabiliyorlar.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.