HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 HAZİRAN 2021, PERŞEMBE

Fatih hoca ve meraklı bekleyiş

01.09.2001 00:00:00
Coco, Barcelona'ya Milan'dan transfer oldu. Fatih hoca bu transferi, telefonu kapalı olduğu için haberdar olmadığını söyledi.

Vay vay vay... Fatih Terim Galatasaray'da olacak futbolcu transfer edilecek, haberi olmayacak. Bu mümkün mü? Bu olabilir mi?

***

Fatih Terim'in Türk futboluna kazandırdıkları unutulur gibi değil. Aynı teknik adamın Türk futbolcusuna kazandırdığı kimlik ise asla unutulmaz. Fatih Terim'in en önemli özelliklerinden birisi futbolcuyu ve takımı motive etmesi. Bir başka deyişle futbolcuların moral gücünü yükseltme yeteneği. Ağabeylik onda. Kulübün alt yapısıyla ilgilenmek onda. Futbolcuların ekonomik sorunlarını gidermek onda. Bunları Galatasaray'dayken hep yaptı Fatih Terim. Biz de alkışladık.

***

Milan'da Coco diyor ki, "Ben en fazla bir maç kenarda otururum. İkinci bekletilmeye tahammül edemem."

Bunun anlamı şu sevglii okurlar. Burası Milan kulübü. Burada futbol en üst düzeyde konuşulur. Burada futbol dünyanın bir numarasıdır. Burada motivasyon, moral, ağabeylik falan tanınmaz, sadece profesyonellik vardır. İşte Coco ben profesyonelim diyor ve Barcelona'ya gidiyor. Fatih hoca'nın haberi olmadan. Vay vay vay...

***

Sayın Terim çok ciddi sınav veriyor. Vermekte zorunda. Moral motivasyonu Milan gibi bir takımda kullanmanız mümkün değil. Dolayısıyla Fatih hocaya kalan profesyonellik ve futbol bilgisidir. Milan'da zaferden zafere koşarsa Fatih hoca en büyük gücü geride bırakmış olacak.

Biz bunları merakla bekliyoruz.
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.