HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

'Filistin'de terör yok, cihat var'

28.09.2001 00:00:00
Irak lideri Saddam Hüseyin, teröre son vermek için uluslararası hukukun uygulanması gerektiğini söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in temsilcisi ve Çeçenistan'daki Moskova yanlısı yönetimin lideri Ahmet Kadirov'u kabul eden Saddam, Irak'ın Rusya ile ilişkilerine büyük önem verdiğini söyledi.

Saddam, Arap ve Müslüman bir ülke olarak Irak'ın, Filistinlilerin İsrail'e karşı mücadelelerini desteklediğini kaydetti.

"Yahudilerin Filistin'den çıkarılması için sürdürülen cihadın terör eylemi olmadığını" söyleyen Saddam, "Toprakları yabancılar tarafından işgal edilen bir devletin yürüttüğü savaş, terör eylemi değildir" dedi.

Teröre son vermek için uluslararası yasalara uyulması gerektiğini belirten Saddam, ABD'nin Irak'a yönelik düzenlediği saldırıların teröreylemi olduğunu ve Washington'un çok yerde terör eylemleri düzenlediğini iddia etti.

Kabulde Ahmet Kadirov, Saddam Hüseyin'e Rusya Devlet Başkanı Putin'in bir mesajını iletti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.