HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Gülermisin ağlarmısın?

17.07.2001 00:00:00
Gazetelerin 3. sayfalarını dolduran, televizyonların haber bültenlerinin büyük bölümünü işgal eden ve çoğu ölümle sonuçlanan asayiş haberlerinin büyük çoğunluğunun kaynağını ihmal, vurdumduymazlık, "bana bir şey olmazcılık" oluşturuyor. Kimi güldüren, kimi "bu kadar da olmaz ki" dedirten olaylar arasında neler yok ki. Tilki vuracağım diye annesini öldürenler, fareye, yılana ateş ederken yakınlarını veya komşularını vuranlar, minicik bebeklerin kontrolsüz konuldukları yerlerde ölümleri, tabancayla oynarken öldürmeler, tüm uyarılara rağmen korkuluksuz damlarda uyurken düşüp ölmeler ve diğerleri...

Hemen her gün onlarca örneğine rastladığımız haberlerden bazıları şöyle:

Tilki yerine annesini öldürdü

Çorum'un Sungurlu İlçesi'ne bağlı Kula Köyü'nde Orhan Altuntaş, tavuklara dadanan tilkiyi öldürmek için kümeste pusu kurdu. Altuntaş sabaha karşı tavukları kontrol etmek için kümese gelen annesi Bayram Altuntaş'a, tilki sanarak ateş etti. Bayram Altuntaş olay yerinde öldü.

Hareket halindeki

kamyondan atlayınca

Çorum'un Laçin İlçesi Narlı Köyü yakınlarında, 16-17 yaşlarındaki gençler Aydın Beğenmiş, Caner Gökgöz ve Hasan Serkek, Hüseyin Ayvaz'a ait, park halindeki 57 DD 476 plakalı kamyona sürücüden habersiz bindiler. Kamyonun vitesleriyle oynayan 3 kişi, vitesin boşa geçmesiyle aracı hareket ettirdiler. Kamyon yokuş aşağı hızlanınca korkuya kapılan Hasan Serkek, Caner Gökgöz ve Aydın Beğenmiş araçtan atladılar. Aydın Beğenmiş kafasını yere çarparak yaralandı. Beğenmiş, hastaneye kaldırılırken yolda öldü.

İneğini bağlarken boğuldu

Samsun'un Bafra İlçesi'ne bağlı Eldavut Köyü'nde 62 yaşındaki Hüseyin Sezen, evinin önündeki ineğini bağlamak isterken, bir ucu ineğe bağlı ip boynuna dolandı. Kendini kurtarmaya çalışan Sezen, tedirgin olan hayvanın sürüklemesi sonucu boğularak öldü.

Bebeği yanlız bırakınca...

Giresun'un Espiye İlçesi'ne bağlı Kaşdibi Köyü'nde, anne Sunay Yıldız, evin su ihtiyacını karşılamak amacıyla 1,5 aylık bebeği Suba'yı yanlız bırakarak köy çeşmesine gitti. Anne Yıldız, eve döndüğünde beşikte ters dönen bebeğinin cesediyle karşılaştı.

Şanlıurfa'da ise 3 yaşındaki Mustafa Doğan, Yeşildirek Mahallesi'ndeki evlerinde oynarken duvar kenarında bulunan yorganların üzerine devrilmesi sonucu öldü.

Tabancayla oyun can aldı

Giresun'un Güce İlçesi'ne bağlı Kulancak Köyü'nde evde büyükler olmadığı bir sırada, babası Niyazi Hoçur'a ait tabancayı alarak oynayan E.H (10), tabancanın ateş alması sonucu, yanında bulunan akrabası Ali Hoçur'un (10) ölmesine neden oldu.

Bunlarda işgüzarlık

Kayseri'de, bir ATM'den para çekmek isteyen Atıf K. (20), kartı ATM'ye sıkışınca, evine giderek bir keser alıp geldi.

Atıf K, keserle kartını çıkarmak isterken devriye gezen polis ekiplerince yakalanarak karakola götürüldü. Atıf K'nin, ifadesinde, kötü bir amacı olmadığını, sıkışan kartını almaya çalıştığını söylediği öğrenildi...

Osmaniye'de, Emniyet Müdürlüğü ek binası önünde çişini yapmak isteyen Ferit Çağla (29), görevli polisin uyarısına küfürle karşılık verince gözaltına alındı.

Mevsimlik ölümler oldukça fazla

Bu arada, vurdumduymazlıkla gelen ölüm ve yaralanmalar mevsime göre de değişebiliyor. Bunlardan biri, daha çok güneydoğu illerinde korkuluksuz damlarda yatanların düşmesiyle meydana gelen ölümler ve yaralanmalar. Diğeri de suda boğulmalar. Serinlemek için girilen denizde, ırmakta ve sulama kanalında yüzme bilmediği için boğulanların sayısı yüzleri geçiyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.