HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Haydi mitinge

10.06.2001 00:00:00
7 Nisan'da Trabzon, 20 Mayıs'ta İstanbul ve nihayet bugün 10 Haziran 2001'de Ankara. Ankara mitingi bu milli yürüyüşün üçüncü ayağı.

Tıpkı 1919'da başlayan milli şahlanışın bir örneği. O gün, bu millet mağlubiyeti nasıl kabul etmemişse, şimdi de hiç bir mahkumiyeti kabul etmeyeceğini ortaya koymaktadır.

Bütün emperyalistlere karşı yek vücut olup, dünyaya verilen mesaj; bu vatanın parçalanamayacağı, bu milletin bölünemeyeceği mesajıdır. "Bu vatan bizimdir, bizim kalacak"

sloganı ve dalgalanan yüzbinlerce Türk bayrağı, milli tavrı ortaya koymaktadır.

Her bir vatanseverin bu fotoğrafta yerini alması milli bir görevdir. Bu fotoğraf hem sayıca, hem de ruh olarak ne kadar canlı olursa, emperyalistler o oranda cayar ve geri çekilirler.

Bu mitinglerin temel gayesi budur. Emperyalistlere karşı bir refleks oluşturmak, milli tepkiyi ortaya koymaktır.

Elinde Türk bayrağı, dilinde "Bu vatan bizimdir, bizim kalacak" cümlesi olduğu halde Tandoğan'ı dolduracak insanlar, bir vatan borcu ödeyecekler, dünyaya karşı bir duruş sergileyeceklerdir.

Bu nedenle gaflet edilmemeli, gereği gibi hareket edilmelidir.

Bugün genç, ihtiyar, erkek, kadın, çoluk, çocuk bu bayrak deniziyle bütünleşmeli, dünyaya karşı "Bu vatan bizimdir, bizim kalacak" diye haykırmalıdır.

Haykırmalıdır ki;

Bayrak yere düşmesin.

Minarede ezan susmasın.

Türk yurduna düşman ayağı basmasın.

Değil toprak, bir çakıl bile feda edilmesin.

Ecdadın kemikleri sızlamasın.

Namusumuz zarar görmesin.

Aşımız, ekmeğimiz alınmasın.

Çocuklarımızın başı eğilmesin.

Mili benliğimiz ebediyete kadar sürsün.

Bu anlayışla, bu duyuşla yüzbinler hatta milyonlar Tandoğan'daki milli fotoğrafta yerini almalıdır. Dostlar sevinmeli, düşmanlar üzülmelidir.

Bayrakları bayrak yapan üzerindeki kansa, toplumları millet yapan şey göğsündeki imandır.

Bu millet, imanından hiç bir şey kaybetmemiştir. Zaman içinde küllenmeler olsa da, gönül rüzgarları bu iman ateşini korlaştırmaya, bu ışığı güçlendirmeye kafidir.

Gelin dostlarımızı sevindirelim, gelin düşmanlarımıza fırsat vermeyelim. Gelin bu güzel insanla; Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızla kucaklaşalım. Haydi Tandoğan'a

Yaşasın millet

Yaşasın bayrak

Yaşasın vatan
 
Baki Bektaş / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.