HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

İlhan ve Tümer'e ihtarname

07.07.2001 00:00:00
Samsunspor'da, satış listesine konulduktan sonra kulüplerinde kalan ve bonservis bedellerinin gerekli miktarı Futbol Federasyonu'na yatırılarak sözleşmeleri bir yıl uzatılan İlhan ve Tümer'e, takımın çalışmalarına katılması için noterden ihtarname çekildi.

Mücadelemiz sürecek

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, Beşiktaş'ın "hülle" yoluyla renklerine bağlamak istediği 2 futbolcuyla ilgili hukuki mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini söyledi.

Evlerine dönsünler

Mevcut yasal mevzuata göre 2 futbolcunun kulübün sözleşmeli oyuncuları olduğunu belirten Yılmaz, "Noter kanalıyla kendilerine ihtarname çektik. 3 gün içinde çalışmalara katılmazlarsa, hem FIFA, hem de Futbol Federasyonu nezdinde girişimlerde bulunacağız" dedi.

İşbirliği yapacağız

Bu konuda benzer mağduriyet yaşayan G.Antep ve Gençlerbirliği kulüpleriyle birlikte hareket ettiklerini de kaydeden Yılmaz, "Asliye Hukuk Mahkemesi'ne ihtiyati tedbir kararı almak için başvuracağız. Yapılması gereken tüm hukuki yolları deneyeceğiz" diye konuştu.

FIFA kararı etkilemez

Yılmaz, FIFA'dan çıkacak kararın mevcut sözleşmeleri etkilemesinin düşünülemeyeceğini ve alınacak kararın geriye dönük hüküm ifade etmesinin hukuken mümkün olamayacağını da söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.