HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 10 MAYIS 2021, PAZARTESİ

İstanbul'da minibüsler kaldırılıyor

29.09.2005 00:00:00
SON HABER İstanbul'da ulaşımın yüzde 62'sini sağlayan minibüsler kaldırılıyor. 18 kişilik 'ayakta yolcu alınamayacak' araçlar geliyor.

ABD Başkanı Bush'un, yakıt sıkıntısı nedeniyle halkı toplu taşıma araçlarını kullanmaya davet etmesini değerlendiren İstanbullu minibüsçüler, "Dünyanın neresinde olursa olsun, biz bu işi en iyi şekilde yaparız" dedi. İstanbul Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Kemal Aktürk ise, "İstanbul minibüsçüleri olarak ABD sokaklarına hazırız" diye konuştu.

Oda Başkanı Aktürk, minibüslerin kaldırılacağını, yerine 18 kişilik, ayakta yolcu almayan konforlu AB standartlarına uygun minibüslerin geleceğini söyledi. İstanbul'un yüzde 62'sini minibüslerin taşıdığını belirten Aktürk, "Bundan sonra Meclis'e bir yönerge verdik. Bu yönerge Ekim ayında çıkarsa 10. aydan itibaren minibüslerimizle İstanbul sokaklarında olacağız. Şoförlerimiz de her gün takım elbiseli, tıraşlı olacak ve 150 saatlik bir eğitimden geçecek" dedi.

ABD Başkanı Bush'un, yakıt sıkıntısı nedeniyle halkı toplu taşıma araçlarını kullanmaya davet etmesini değerlendiren Aktürk, "Bize teklif gelmesi durumunda ABD'de çalışırız. Biz İstanbul şoförleri olarak profesyoneliz. Yeni araçlarımızla AB standartlarına uygunuz. Teklif gelirse bu işi Amerika sokaklarında da en iyi şekilde yaparız" diye konuştu.

Bazı minibüs şoförleri, teklif gelmesi halinde ABD'de çalışabileceklerini belirterek, "Dünyanın neresi olursa olsun biz bu işi en iyi şekilde yaparız" derken, bazı şoförler ise, "Biz bu işi vatanımızda yapalım" ifadelerini kullandı.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.