HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 MAYIS 2021, PERŞEMBE

Kayıt parası sorununa internet çözümü

20.09.2005 00:00:00
Hükümetin yaptığı uyarıları dikkate almayan okul yöneticileriyle velilerin yaşadığı kayıt sorununa internet üzerinden yeni bir çözüm aranıyor. Vali Güler, gelecek yıl bu sorunun kökten çözüleceğini söylediİstanbul Valisi Muammer Güler, üzerinde çalıştıkları ve gelecek yıl uygulamaya konulacak yeni bir sistemle kayıt parası sorununu kökten çözeceklerini belirterek, "Velilerle okul idarelerini karşı karşıya getirmeden internet ortamında kayıtlar yapılacak. Veliler, sadece belgelerin istenmesi aşamasında okullara gelecek" dedi.

Güler, "Bir veliden zorla bağış parası istediği iddia edilen Gazi İlköğretim Okulu müdürü hakkındaki soruşturma hangi safhada?" diye sorulması üzerine, bahsedilen okulla ilgili soruşturmanın devam ettiğini, soruşturmanın sonucunda gerekenin yapılacağını söyledi.Türkiye'de kayıt parası sorununu çözmek için valilik olarak bir proje üzerinde çalıştıklarını anlatan Güler, "Üzerinde çalıştığımız ve gelecek yıl uygulamaya konulacak yeni bir sistemle kayıt parası sorununu kökünden çözmüş olacağız"dedi. Vali Güler, şunları kaydetti:"Velilerle okul idarelerini karşı karşıya getirmeden internet ortamından kayıtlar yapılacak. Veliler, sadece belgelerin istenmesi aşamasında okullara gelecek.  İnternet üzerinden veya komisyon marifetiyle velileri okul idareleri ile karşı karşıya getirmeden ilçe milli eğitim müdürlükleri seviyesinde oluşturulacak heyetle, herkesin bulunduğu bölgelerdeki okullara kaydı sanki Anadolu Liseleri sınavı veya ÖSS gibi bir kayıt sistemiyle yapılacak. Bu sistemden sonra kayıt parası ile ilgili sıkıntılar gündeme gelmeyecek."

Çalışma Bakanlığı personel alacakÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, müfettiş yardımcılığı ve uzman yardımcılığı görevlerine sınavla personel alacak. Bakanlığın konuya ilişkin ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Müfettiş Yardımcılığı için istenilen şartlara uyan adaylar, 25 Ekim 2005'e kadar başvuru yapabilecek. Yazılı sınav, 14-15 Kasım günlerinde Bakanlık merkez binasında yapılacak. Yazılı sınavda başarılı olanlar, daha sonra açıklanacak tarihte sözlü sınava çağrılacak. Bakanlık, ayrıca açık bulunan "genel idari hizmetleri" sınıfından 5 uzman yardımcısı kadrosuna, sınavla uzman yardımcısı alacak. Uzman yardımcılığı için 6 Ekim'e kadar başvuru yapılabilecek. Yazılı sınavı 22 Ekim'de yapılacak, başarılı olanlara sözlü sınav tarihi ve yeri bildirilecek.

Korgeneralden mezun olduğu okula destekGenelkurmay Başkanlığı'nda görev yapan Korgeneral Eyüp Kaptan'ın desteğiyle restore ettirilen Aydın'ın Söke İlçesi'ndeki Kemalpaşa İlköğretim Okulu, törenle açıldı. Korgeneral Eyüp Kaptan, daha önce bilgisayar ve kırtasiye bağışında bulunduğu mezun olduğu Kemalpaşa İlköğretim Okulu'na yardımlarını sürdürüyor. Yeniden restore edilerek fiziki şartları iyileştirilen 72 yıllık  Kemalpaşa İlköğretim Okulu'nun açılışında konuşan okul müdürü Murat Atar, koruma altında bulunan okulun tadilatı ve bakımı için İzmir 2 No'lu Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından gerekli izinin alındığını söyledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.