HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Koto adaylıktan çekildi

20.10.2003 00:00:00
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenleyen Koto, "25 Eylül tarihinde bu kutsal görev için başkanlığa adaylığımı açıkladım. Bugüne kadar arkadaşlarımla birlikte gerek Trabzon'da gerekse İstanbul'da yoğun temaslarda bulundum. Yola çıktığımı ekibimle yaptığımız görüşmeler ve izlenimler sonucu yaptığımız toplantıda, kulübün gerçek sahibi olan Trabzonspor taraftarının ulusal medyadaki boşluğu dolduracak, gerektiğinde masaya yumruğunu vuracak, Trabzonspor'un haklarını her platformda savunacak başkan adayı aradığını gördük. Trabzonspor kongre üyeleri ikiye bölünmüş durumda. Bir bölümü Trabzon'da yaşayan, burada oturan, her an kendisine ulaşabilecek bir başkan istiyor. Bir bölümü ise hedefini büyütüp, Trabzonspor'u şampiyon yapacak bir ekip istiyor" dedi.

Birliğe ihtiyaç var

Bu izlenimlerin ardından ekibiyle yaptığı toplantı sonrasında başkanlıktan çekilmeye karar verdiklerini belirten Koto, "Kulüpte, şehirde, teknik kadro ve sporcularda bir çok sorun var. Bizler 13 ay süreyle kulübü iyi tanıyan, sorunlara vakıf ve çözüm üretecek bir yönetimin iş başına gelmesini istiyoruz. Ne kadar bu takımı sevsek de Trabzonspor'un zaman kaybına tahammülü yoktur. Sonuç olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç var 26 Ekim'de seçilecek olan yeni yönetime maddi ve manevi destek vereceğimizi belirterek başkan adaylığından çekiliyorum" diye konuştu.

Aday sayısı 3'e düştü

Koto, olası bir seçimde 500'e yakın oyu olduğunu da iddia ederek, "Bu oy bizi seçimi kazandırmazdı. Oylarda bölünmeye yol açardı. Şimdi adaylıktan çekiliyorum ama 13 ay sonra yapılacak olan kongrede aday olacağım. Bu süre içinde bizi daha iyi tanıyacaklardır" şeklinde konuştu. Koto'nun çekilmesiyle, genel kurul öncesi başkanlığa adaylığını açıklayanların sayısı Ahmet Ağaoğlu, Mehmet Öksüzoğlu ve Afacan Yılmaz Ergül olmak üzere 3'e düştü.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.