HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Kriz tüketiciyi duyarlı yaptı

09.10.2001 00:00:00
Tüketiciyi Koruma Derneği İzmir Şubesi Başkanı Gülçin Tonguç, ekonomik krizle birlikte derneğe yapılan tüketici şikayetlerinde belirgin bir artış olduğunu söyledi.

Tonguç, vatandaşın kriz ortamında parasını dikkatli harcamak zorunda kaldığını, bu nedenle alış veriş yaparken, her ne kadar ucuz ürüne yönelse de kaliteyi gözden ırak tutmadığını vurguladı.

Aldığı malı uzun süre kullanabilmek için seçici davranıp titizlik gösteren vatandaşın, bozuk ürünü değiştirme konusundaki duyarlılığınında kriz öncesine göre arttığını belirten Tonguç, şöyle dedi: "Ekonomik kriz tüketici hakları konusunda vatandaşlarımızı daha duyarlı hale getirdi. Kriz öncesine oranla derneğimize şikayet başvurusunda bulunan tüketici sayısında belirgin bir artış var. Daha önceleri derneğe gelen şikayetlerin çoğu, çeşitli firma mensuplarının evlere giderek kapıdan sattıkları ürünlerle ilgiliydi. Ancak son dönemdeki şikayetlerin önemli bir bölümünün mağazalardan alınan elbise, pantolon ve ayakkabı gibi giyim ürünlerine yönelik olduğu görülmektedir"

Tüketicilerin şikayette bulunduktan sonra, konuyu ısrarla takip edip kısa zamanda sonuç alınması için gösterdikleri çabanın da arttığını kaydeden Tonguç, "Ama biz tüketicilerden, yalnızca kriz döneminde değil her zaman haklarına sahip çıkmalarını bekliyoruz. Umarız bu duyarlılık hep böyle devam eder" diye konuştu.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.