HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Mahkemeden Miras'a red

07.07.2001 00:00:00
Odalar Birliği eski Başkanı Fuat Miras'ın, Ankara 6. İdari Mahkemesi'ne yaptığı, "TOBB Yönetim Kurulu'ndan istifasının kabulü, yerine yedeğinin getirilmesi ile yönetim kurulu başkanlığına Rifat Hisarcıklıoğlu'nun seçilmesine" ilişkin Odalar Birliği Yönetim Kurulu kararının iptali ile yürütmenin durdurulmasına ilişkin istemi reddedildi. TOBB Eski Başkanı Fuat Miras, bir süre önce Ankara 6. İdare Mahkeme'sine başvuruda bulunarak,TOBB Yönetim Kurulu'nun, istifasını kabul ederek, yerine yedek üyelerden Bedri İnce'yi getirmesi ile Yönetim Kurulu Başkanlığına Rifat Hisarcıklıoğlu'nun seçilmesine ilişkin kararlarının iptali ile yürütmenin durdurulması istemlerinde bulunmuştu.

Miras'ın itiraz hakkı var

Bu arada, Ankara 6. İdare Mahkemesi tarafından talepleri reddedilen Miras'ın bu karara itiraz etmesi halinde, Ankara Bölge İdare Mehkemesi konuyu karara bağlayacak. Bilindiği üzere TOBB eski Başkanı Fuat Miras, 8 Haziran 2001 tarihinde yönetim kurulu toplantısında Odalar Birliği'nin Eximbank aracılığı ile ihracatçı KOBİ'lere kullandıracağı 100 milyon dolarlık kredi nedeniyle yaşanan tartışmalar üzerine istifasını vermişti. Miras, daha sonra bu istifasını geri çekmiş, ancak TOBB Yönetim Kurulu, Miras'ın verdiği istifayı işleme koyarak, kendisinden boşalan başkanlık görevine TOBB Başkan vekillerinden Rifat Hisarcıklıoğlu'nu seçmişti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.