logo
21 ŞUBAT 2024

O artistlere 30 gün hayvan barınağı temizleme cezası

İzmir’in Tire ilçesinde motosiklete iple bağladıkları eşeği kilometrelerce koşturarak eziyet eden şahıslara, mahkeme tarafından 30 gün hayvan barınağı temizleme cezası verildi
06.07.2023 20:04:00 /
İzmir’in Tire ilçesinde motosiklete iple bağladıkları eşeği kilometrelerce koşturarak eziyet eden şahıslara, mahkeme tarafından 30 gün hayvan barınağı temizleme cezası verildi.
 
Olay, Tire’nin Dallık Mahallesi’nde meydana geldi. E.K. ve C.T. isimli şahıslar, motosiklete bağladıkları eşeği kilometrelerce koşturmuşlardı. Şahıslardan birisinin motosikleti kullandığı, diğerinin ise eşeğin üzerinde oturduğu anlar kendileri tarafından çekilen cep telefonu kamerasıyla kayda alınmış, daha sonrada sosyal medyada paylaştıkları videoya çok sayıda vatandaştan tepki yağmıştı.
 
Mahkemeden örnek karar
 
Jandarma ekiplerince yapılan çalışmalar sonrasında yakalanan 2 şüpheli, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkeme E.K. ve C.T.’ye 30 gün boyunca hayvan barınağında temizlik yapma cezası verdi.
logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 624 09 99
E-posta: internet@yenimesaj.com.tr gundogdu@yenimesaj.com.tr


WhatsApp iletişim: (542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez. Sözleşmesiz yazar, muhabir ve temsilcilere telif ödemesi yapılmaz.