HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Parasız şampiyon

06.06.2001 00:00:00
Övünmek gibi olmasın, 2 yıl formasını giydiğim Malatyaspor'un şampiyon olacağını üstüne basa basa söylemiştim... Çünkü Sakaryaspor'un açıklarını yakalayacağını Yücel İldiz ve talebelerinden fazlasıyla bekliyordum. Müthiş bir takım disiplinine, kollektif futbola sahipti Malatyaspor... Üstelik tek maddi destekleri; aynı zamanda belediye başkanı da olan başkan Yaşar Çerçi'ydi. Teknik patron Yücel İldiz de, parayla pulla işleri olmadığını, takım olma özellikleriyle buralara geldiklerini söylüyordu!.. Bu şampiyonlukta alın teri, takım disiplini teri, başkan teri, saygı teri, sevgi teri, her şeyden önemlisi yürekten inanmanın teri vardı...

11 yıl sonra Malatya'ya 1. Lig sevincini tekrar tattırdıkları için; emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum!...

Final maçına detaylı dönmek niyetinde değilim... Ancak Sakaryaspor'u da ihmal etmeyelim. Coşkun hoca taş gibi bir takım ortaya çıkarmış. Onlara final gecesinde kaybettiren tek unsuru "aşırı güven" olarak görüyorum. Oyunun uzatma bölümlerinde ve penaltıya gidişlerinde dahi "Şampiyonluk bizim" psikozu yaşıyorlardı!.. Sitemde bulunduğum taraftarların maç sonu yaptıkları ise; Antalya'da tüm maçlara gölge düşürdü. Bu güzel gecelerin tek kötü hatırası "Sakaryaspor seyircisi" kaldı. Ne isterseniz be adamlar; o koltuklardan... Futbolcularınıza yaptığınız; şampiyon olamayınca onları öcü gibi görüp, kin nefret kusmak, hangi seyirci mektebinde yazıyor?... Yazık ki, ne yazık!

Dönelim tekrar parasız şampiyona... Sevgili Malatyalılar; iş sadece başkan Yaşan Çerçi'yle bitmiyor. 500-600 bin nüfuslu bir ilde herkesin özellikle de iş adamlarının elini cebine atması kaçınılmazdır. Eğer, asansör takım olunmak istenmiyorsa; Malatyaspor'un çok acil 10 futbolcuya ihtiyacı var!..

Öncelikle görünmeyen kahraman Yücel İldiz'le devam etmek birinci görev olmalı. Lige yeni gelen rentaşınız Göztepe gibi. Hoca değişikliğine gidilirse Malatyaspor daha baştan sancılı günlere merhaba der!... her zaman savunmuşumdur; Başarılı hoca her ne olursa olsun değiştirilmez. Hele ki Yücel İldiz gibi parayı ikinci, hatta üçüncü plana iten bir teknik patron hiç değiştirilmez!..

Bu yıl kalemim sizin için çok sivrilecek Malatyaspor'lu yöneticiler, futbolseverler... Biz gidici değil, kalıcı Malatyaspor istiyoruz!..
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.