HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Polis ve Jandarma lojmanları satılmamalı

25.06.2001 00:00:00
İçişleri Bakanı Rüştü Kazım Yücelen, "Hükümet olarak lojman savurganlığına karşıyız. Ama polis ve jandarma lojmanları bunun dışında tutulmalıdır" dedi.

Bakan Yücelen, Şanlıurfa'da, Şanlıurfa-Gaziantep Karayolu'nun 7. kilometresinde yapımı tamamlanan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve lojmanlar ile Otogar yanındaki şehiriçi Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü hizmet binasının açılışını yaptı.

İçişleri Bakanı Yücelen, Şube Müdürlüğü ve lojmanlarının hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, hizmete açılan tesislerin, devlet-vatandaş işbirliğiyle ortaya çıkan güzel eserler olduğunu söyledi. Yücelen, "Her yere devletin yetişmesi imkansızdır. Bu nedenle imkanları olan vatandaşlarımızın, yapılanlara destek olması gerekir" şeklinde konuştu.

Polis ve jandarmanın vatandaşa hizmet için var olduğunu ve iç güvenliği sağladıklarını belirten Bakan Yücelen, "Yapılan tesisler, polisin rahatından ziyade vatandaşa hizmet içindir" dedi. Yücelen, hükümet olarak lojman savurganlığına karşı olduklarını da ifade ederek, "Ama polis ve jandarma lojmanları bunun dışında tutulmalıdır.Çünkü söz konusu personeller, gittikleri yerlerde kira ve ev derdi yaşamamalıdır" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.