HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Sonucuna katlanırlar

13.07.2001 00:00:00
Cumhurbaşakanı Denktaş, Taner Etkin başkanlığındaki Ulusal Mücadele Vakfı (UMV) Yönetim Kurulu'nu kabulünde yaptığı açıklamada, AB'nin Kıbrıs Türkleri'ni azınlık olarak davet ettiğine dikkati çekerek, "AB çıksın desin 'azınlık değil eşitsiniz'. O zaman KKTC'ninvarlığını, 'tanısın' demiyorum, kabul etsin. Rumlar'ın bizim hükümetimiz olmadığını ve olmayacağını kabul etsin. Niye söylemiyorlar? 'AB, AB' diyenler halkımıza, AB'nin bizi azınlık olarakdavet ettiğini söylemek mertliğini de göstersinler" dedi.

Denktaş, halkın gerçekleri bilmesi gerektiğini ifade ederek, bugüne kadar doğru ve halkın kurtuluşu yolunda olduklarını belirtti.

Rumlarını AB'ye neden girmek istediğinin ortada olduğunu ve "bunubilmem" diyen varsa buna çok üzüleceğini dile getiren Denktaş, Rumlar'ın, AB yoluyla Kıbrıs Türkleri'ne azınlık statüsü öngördüğünü kaydetti.

Her Türk iyi bilmeli

Rum Yönetimi lideri Glafkos Klerides'in, Rum kesiminin AB üyeliğiyle "Türkiye'nin garantisinin ortadan kalkacağını, tüm göçmenlerin evlerine gitme hakkı doğacağını ve Elenizmin zafere ulaşacağını" söylediğini anımsatan Denktaş, bu durumu her Türkün iyi bilmesi gerektiğini vurguladı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.