HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Ümit Davala

15.09.2001 00:00:00
Ümit Davala "Fatih Terim'in torpillisi değilim" diyor.

Hayatta uygun zamanda ve doğru yerde durmasını bilmek gerek. Bu düşünceyle Ümit Davala'nın handigapına cevap vermek mümkün.

Galatasaray, UEFA Kupası'nı kazanmasa hiçbir futbolcumuz Avrupa'ya gidemez. Fatih Terim Milan'a teknik direktör olmazsa Ümit Davala da transferini gerçekleştiremezdi. Bu demek değilki Ümit Davala torpille Milan'a gitti.

Ümit Davala doğru zamanda Galatasaray'daydı. Ümit Davala doğru yerde duruyordu.

Ayrıca bu genç futbolcu dünyanın her takımında oynayabilecek bir yeteneğe de sahip.

Davala'nın bu özelliği tek başına Milan'a transfer olmasına yetmez. Ha... Milan da oynayamayacak bir futbolcu mu? Asla değil. Önce şampiyon Galatasaray'ın bir futbolcusu olduğu için transfer ediliyor, sonra Fatih Terim Milan'da sorumlu olduğu için bu iş gerçekleşiyor.

Ümit Davala gibi Türkiye'de Avrupa liglerinde top koşturacak pekçok futbolcu var. Ne varki onlar kendi iradelerinin dışında olmak üzere doğru zamanda ve doğru yerde durmuyorlar.

Olaya böyle bakınca Ümit Davala'nın Fatih'in torpillisi olmak düşüncesine katılmak mümkün değil. Davala, gerek kamuoyunda, gerek kendi düşüncesinde oluşan torpil olgusunu mutlaka kafasında atması gerekiyor. Ümit'in Milan'a gittikten sonra başarısı tamamen kendi fizik gücü ve ruhsal yapısına bağlı. Bunları şimdiden zedeleyecek düşünceleri asla kafasında taşımamalı. Kimse de bu Türk futbolu için mükemmel transfere şöyle veya böyle kulp takmamalı. Ümit Davala Galatasaray'da olduğu gibi Milan'da da gider takır takır oynar.

* * *

Başarılara bir takım safsatalarla gem vurmak geleneksel adetlerimizden. Artık bunları bırakma zamanı geldi ve geçti. Türk futbolunun yükselmesinin ve yücelmesinin önünde bulunan en önemli engellerden biri olan bu hastalığımıza Galatasaray'ın son verdiğini sanmıştık. Ne yazıkki düşüncelerimizde hala torpil, hakem gibi kavramlar var. Gencecik çocuklar, gencecik sporcular bunları parça parça ederken, bu düşüncelerle gündem oluşturmanın ne anlama geldiğini anlamak da mümkün değil.
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.