HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2021, SALI

Var bir hayalimiz

21.10.2020 00:00:00
'Var bir hayalimiz' seslendirme dosyası:

2001 Yılı… Bir telefon geldi. Acil toplantı var. İstanbul'da bir arkadaşın yazıhanesinde buluştuk. On bir kişi idik… İlçelerden temsilen katılmıştık. Yazıhane sahibi arkadaşımız haberi verdi. Parti kuruluyor. Bağımsız Türkiye Partisi... 

Yaşadıkça gördük ki, Prof. Dr. Haydar Baş Bey, "Ben bunu biliyorum, ben yaparım" sözleri hep dolu dolu başarının şaşmayan kuvvet noktası olmuştu.

İcmal, Mesaj, Öğüt dergilerinin, gazete, televizyonun kurulmasında, ömrünün her yılında meydanlara, salonlara yürüyüşünde dine, vatana, millete hizmet vardır. Aşk ve heyecan vardır. Samimiyet ve vakar vardır. Ölçüsünden hiç şaşmayan bir duruşun, kutlu mirasın sahibidir. Yıllar önceki bir yazımda, 'bayrakları bayraklaştıran' diye yazmıştım. 

FETÖ mikrobu ilk çıktığı zaman karşı koyan, ayağa kalkan er kişi idi. İslam ülkelerinde okullar açacak olan bu ajanlık faaliyeti bugün İslam ülkelerinin talan edilmesine yol hazırlamıştır.

Prof. Dr. Haydar Baş, İmam Hüseyin (a.s) duruşuyla hak bildiği yoldan dönmedi. 

Emaneti emin ellerdedir. Bu diriliş, silinmeyen Türk kimliği ve yayılışının çağlara damgası olacaktır. Kâinatı aydınlatan sönmeyen ışık, kaynağından çıkan ovaları yaylaları yeşerten, canlılara hayat veren nehirler olacaktır.

Avukat Hüseyin Baş ile ruhi coşkumuz, fikir çağlayanımız, sevgi ve hoşgörümüz artarak hedefine ulaşacaktır.

Yaklaşık 45 yıldır siyaseti takip ediyorum. Malum siyaset bugün ak dediğine yarın kara der. Bugün kâfir dediğine yarın mümin. Sözlerinde, dava dedikleri duruşlarında, sabit-i kadem olamamışlardır.

Bağımsız Türkiye Partisi ile onurumuz, gururumuz hiç incinmedi. Burası pişmanlık kapısı değildir. İtminan, huzur, sükûn kapısıdır. Bunun için çare buradadır. 

Türk'ün duruşu, hesabı, azmi, hayalleri, geleceği inşası, ilme öncülüğü Hüseyin Baş ile baş başa, gönül gönüle devam edecektir.

Bağımsız Türkiye Partisi'nin kongre günü 18 Ekim 2020 insanlığın beklediği adalettir. Kadınlara, çocuklara, iyi bir gelecek bekleyenlere, işçi, memur, çiftçiye merhamet bekleyenlere umuttur.

Atatürk'ün felsefesini, niyetini, gayretini, devrimlerini özümsemiştir. Tarihe yön veren şahsiyeti ile bütünleşmiştir. 

İcmal gençliği, maddi ve manevi kalkınmanın çocukluktan gelen bilgi ve ahlak terbiyesi ile her bakımdan donanımlıdır. Faydalı, irfanlı, ihsanlı nesiller olarak yetişmişlerdir.

Bundan sonra tek yapılması gereken bu reçeteyi almak ve kullanmak kalmıştır. Sadece kendi insanımız değil bütün insanlık bu oluşuma muhtaçtır.

Bağımsız Türkiye Partisi, kadının, erkeğin, anne babanın, hocanın, doktorun, avukatın, hâkimin kısaca her mevki ve meslekten insanın, hayvanların, çevrenin değerini bilenlerin ocağı ve otağıdır. 

Genel Başkanımız Hüseyin Baş konuşmasında şöyle demişti: "Biz genciz, dinamiğiz, çağdaşız ve medeniyet sahibiyiz. Medeniyetimize, kültürümüze ve tarihimize bağlı, vazgeçilmez değerlerimizi üzerinde taşıyan ciddi bir birikime sahip insanlarız. Milletimizin ve Türk gençliğinin de bu anlayışa sahip olduğunu biliyoruz. Her gün gözlerindeki heyecanı gördüğüm gençlere sesleniyorum; bir hayaliniz var, bu hayali birlikte gerçekleştireceğiz."

Bu sözlerden kongrenin pusula sözü yazıldı:

Var bi hayalimiz.

Kongremizin, vatana ve milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak'tan niyaz eder, başarılar dilerim.

 
Feyyaz İnanç / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.