HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Yanlışta ısrar etmeyin

20.09.2001 00:00:00
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş'in uygulamaya koyduğu ekonomik programı eleştirerek, "Ekonomik mucize beklentisiyle yanlış bir program devam ettirilemez" dedi. Aygün harcamaları artırarak ve vergileri düşürerek ekonomiyi canlandırmaktan başka bir çıkar yol olmadığını savundu ve "Faiz dışı fazlayı maşa gibi kullanarak ekonomik program devam ettirme gayretleri, ekonomide bir mucize beklentisinin işaretidir" dedi.

İş dünyası 2002'den umutsuz

Türkiye'yi ekonomik mucizeye taşıyacak unsurların doğru program, basiretli yönetim ve güven ortamı olduğunu vurgulayan ATO Başkanı Sinan Aygün, Türkiye'de bunların eksik olduğunu savundu ve böyle bir dönemde 2002 yılının şimdiden kaybedilmiş olduğunu belirtti.

Türkiye'nin vergi zeminini de kaybettiğini bunun nedeninin ise 'yanlış tercih, yanlış teşhis, yanlış tedavi' olduğunu savunan Aygün, "Üretime sırtı dönük oynayan formsuz ve koordinasyonsuz bir ekonomi yönetiminin gol atma şansı sıfırdır" dedi. Aygün, uygulanan ekonomik programın dünyadaki son siyasi ve ekonomik gelişmeler ışığında yedeğe alınarak, reel ekonomiye dayalı bir program değişikliğine gidilmesi gerektiğini kaydetti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.