HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Yermez ve Konuşkan DGM'de

11.09.2001 00:00:00
Üzeyir Garih cinayeti zanlısı Yener Yermez ile Pınar Konuşkan yeniden İstanbul Devlet Güvenlik Mahkemesi'ne (DGM) çıkarıldı. Tanık sıfatıyla sorgulanan Pınar Konuşkan'a, polis ifadesi ile basına yaptığı açıklamalar arasındaki çelişkiler konusunda soru yöneltildiği belirtildi.

Pınar Konuşkan'ın, bir TV kanalına yaptığı açıklamalar ile daha önceki ifadeleri arasında çelişki olduğu gerekçesiyle DGM'ye çıkarıldığı bildirildi. Konuşkan, Garih cinayeti sonrası önce poyiste ifade vermiş, ardından DGM'ye çıkarılmıştı. DGM Konuşkan'ı serbest bırıkalmıştı. Pınar Konuşkan, polis ve mahkemesindeki ifadelerinde, Garih cinayeti sanığı Yener Yermez'i tanıdığını ve cinayetin Yener Yermez tarafından işlendiğini söylemişti. Konuşkan, Yermez ile yüzleştirildiğinde de sanığı tanıdığını söylemişti. Ancak Pınar Konuşkan serbest bırakılmasının ardından bir TV kanalına yaptığı açıklamada Yermez'i tanımadığını bildirmişti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.