HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

7 Nisan'dan 20 Mayıs'a

17.05.2001 00:00:00
7 Nisan 2001'de Trabzon tarihi bir gün yaşamıştı. 60 bini aşkın insan elinde ayyıldızlı bayrakla Atatürk meydanını hınca hınç doldurmuş tek vücut, tek yürek, ve tek bilek olmuştu. Ülkemizin milli bütünlüğünü tehdit eden her türlü iç ve dış tehlikelere karşı "Ya istiklal ya ölüm... Bu vatan bizimdir bizim kalacak" diye haykırıyordu.

Prof. Dr. Haydar Baş Ermeni soykırımı iddialarının asılsızlığının yanında, bir ülkenin gerçekten bağımsız olabilmesi için ekonomide bağımsız, kültürde bağımsız ve siyasette bağımsız olmasının şart olduğunu söylüyor ve ülkenin bütün meselelerinin 24 saatte çözülebileceğinin müjdesini verdikten sonra, "siz baş olacaksınız ben ayak olacağım... Yürüyüşümüz devam edecek" diyordu.

Evet!.. İşte yürüyüş devam ediyor. 7 Nisan'dan 20 Mayıs'a derken biz bunu ifade etmeye çalışıyoruz. 100 binlerin iştiraki ile bütün İstanbullular ellerinde Türk bayraklarıyla biz de bu yürüyüşte varız, ve işte biz de bu yürüyüşe katılıyoruz diyecekler.

İçte ve dışta her türlü ayrılığa, ayırımcılığa, ihtirasa, maceraya, ekonomik ve siyasi menfaat çekişmelerine hayır... Ülkenin devletiyle, milletiyle, vatanıyla ve bütün kurum ve kuruluşlarıyla bölünmez bir bütün olduğuna evet diyen herkes, parti, dernek, sendika, cemiyet ayırımı yapmadan 70 milyon insanımızın yeniden bir kuvay-ı milliye ruhuyla bir araya gelmesinin tarihi bir görev olduğu inancıyla yediden-yetmişe herkes 20 Mayıs 2001 Pazar günü saat 13.00'de Çağlayan'da olacak.

Bu bir bayram olacak, bu bir kucaklaşma olacak... Bu büyük bir buluşma olacak. 20 Mayıs Pazar günü toplanmanın, bir araya gelmenin en mükemmel en anlamlı, en asil örneğine şahit olunacak.

Büyük bir coşku, büyük bir oluş, büyük bir sevda taşıdığı büyük bir ulvi mananın disiplini ve diğer ölçüleri içinde...

Evet... Yürüyüşümüz devam edecek...
 
Ali Gedik / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.