HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

ABD'de yine fırtına paniği

20.09.2005 00:00:00
Katrina kasırgasının vurduğu ABD'nin Louisiana eyaleti, daha yaralarını saramadan yeni kasırga tehdidi altına girince, vali halkın yeni tahliyeye hazır olmasını istedi.

Vali Kathleen Blanco, Rita adını verdikleri tropikal fırtınanın vurabileceği Meksika körfezi kıyılarındaki halkın bölgeyi boşaltmak üzere hazırlık yapması gerektiğini söyledi. "Rita'yı ciddiye alıyoruz" diyen kadın vali, halka hitaben, "Tahliyeye hazırlıklı olmalıyız. İlle de gitmelisiniz, gideceksiniz demiyorum; gitmek gerekirse bunu yapabilmelisiniz" ifadesini kullandı.

Tehlikeli kasırgaya dönüşme riski bulunan Rita fırtınası, bugün Florida'nın güney ucunu tehdit ediyor. Rita'nın en erken perşembe günü Meksika körfezi kıyılarına ulaşması bekleniyor. Katrina kasırgası, esip geçtiği eyaletlerde onbinlerce kişiyi evsiz bıraktı. Son resmi verilere göre, kasırgada ölenlerin sayısı 970'e yükseldi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.