HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Akay, 'Hakkımızı savunacağız'

24.06.2001 00:00:00
Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) Genel Başkanı Resul Akay, hükümetin kamu çalışanlarına sendika hakkı tanıyan yasasın çıkmasını sürekli ertelediğini belirterek, "Anayasal haklarımızı gasp edenlere ve bu haklarımızın üzerine oturanlara karşı meşru mücadelemiz sürecektir"dedi. Resul Akay, hükümetin kamu çalışanları arasındaki ihtilafı derinleştirerek sendika yasasının çıkmasını sürekli ertelediğini kaydetti.

Akay, gücünü anayasadan alan hükümetin anayasanın 53. maddesini yerine getirmediğini ve kamu çalışanlarının anayasal hakları üzerine oturduğunu belirterek şöyle konuştu: "Anayasayı çiğnemeye ve haklarımızı savsaklamaya ne hakkınız var. Sizin bizim anayasal hakkımızın üzerine oturmaya hakkınız var mıdır?. Yetkisini, gücünü anayasadan alanlar anayasanın üzerine oturuyorlar. Sizler görevinizi yapın. Bu ülkede anayasa varsa bu yasa çıkacak. Hükümeti uyarıyorum, bu konuda sakın bir manevra içine girmeyin" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.