HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

ANAP Kongresi'nde gerginlik

05.08.2001 00:00:00
ANAP 7. Olağan Büyük Kongresi'nde Genel Başkan adaylarından Yozgat Milletvekili Lutfullah Kayalar, beraberinde eşi Demet Kayalar ve bazı delgeler ile birlikte salona girdiğinde 'gerginlik' yaşandı.

Kayalar'ın salona girişi sırasında, Yılmaz yanlıları Kayalar aleyhine tezahüratta bulundu. Divan başkanlığına seçilen eski İçişleri Bakanı Ülkü Güney, "yanlış tezahüratın yapıldığı bölümü boşaltacağı" uyarısında bulundu. Buna tepki göstererek, "yuh" çeken grup, Kayalar aleyhinde tezahüratlarını sürdürdü. Güney, bunun üzerine, ANAP kongrelerinin hiçbirinde "yuh" sesi duyulmadığını ve kendilerine bunun yakışmayacağını belirterek, tüm partilere örnek olmaları gerektiğini söyledi.

Bu sırada, Kayalar ve Yılmaz taraftarları tezahüratlarını sürdürdü. Salonda kısa süreli yaşanan gerginlik, büyümeden sona erdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.