HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 14 MAYIS 2021, CUMA

Bağdat'ta bombalı saldırı!

14.09.2005 00:00:00
Bağdat'ta düzenlenen bombalı intihar saldırısı sonucu 114 kişi öldü, 156 kişi de yaralandı.

Polis yetkilileri, çoğunlukla Şiilerin yaşadığı Hatimiye semtinde bir araç içine yerleştirilmiş bombanın, Bağdat'ta iş aramak amacıyla biraraya gelmiş bir grup işçinin yakınında patladığını belirttiler.İntihar saldırısını düzenleyen saldırganın, bombayı patlatmadan önce, bir grupişçiyi iş vaadiyle kandırarak minibüsüne bindirdiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan bir kaynak, bombacının kalabalığa yaklaşarak işçi aradığını söylediğini ve bir grup işçiyi minibüsüne aldıktan sonra bombayı patlattığını söyledi.  Saldırıdan sağ çıkan Hadi adındaki işçi, "Toplanmıştık ve aniden bir araç infilak etti. Olay yeri ateşe, toza ve karanlığa bulandı" diye tanık olduğu dehşeti anlattı. Görgü tanıkları ceset parçalarının etrafa saçıldığını söylediler.

Bir yetkili, saldırıda 220 kilo kadar bombanın kullanılmış olabileceğini söyledi. Bu arada, başkentin doğusunda Şaab stadyumu yanında bir Amerikan askeri konvoyuna bomba yüklü otomobille saldırı düzenliği, 2 askerin yaralandığı bildirildi. Saldırı haberi henüz Amerikalılarca doğrulanmadı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.