HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 17 MAYIS 2021, PAZARTESİ

Bir hülle tutturdular...

30.06.2001 00:00:00
Türkiye ligi takımlarının ekonomik partföyü sıfırı tüketince; hülleden medet ummaya başladılar... Halifelik zamanından kalma bu sözcük; futbolcu tıransferiyle hiç bağdaşmasa da ille de "hülle hülle" deyip durdular.

Sahi, nedir bu hülle?... Vallahi ben de bir türlü çözemedim!.. Bu sözcük 1 aydır çıktı çıkalı; her kafadan çeşitli üretimler yapılıyor...

İşin mucidi FIFA.

UEFA; onlar dahi karamsarlık içinde!.. İşin özünde "Futbolcuya kıyak" çekilecek bir olay gibi gözüküyor ama!..

İyisi mi ben yine de Temmuz'un onbeşini bekleyeceğim... O gün, bugüne kadar bütün kafalardan çıkan, sanal üretimin boş konuşmalardan oluşacağına fazlasıyla inanıyorum...

Yazılı ve görsel basın; yani benim de içinde bulunduğum Medya; bu hülle işini tam olarak açıklayamadığı için bu kanıya vardım ve o yüzdendir ki, gelecek ayın onbeşini bekliyorum!..

Yalnız bir şey öyle dikkatimi çekti ki; özellikle de G.Saray'da!.. Adamlar kendilerinden çok emin bir şekilde ve işin bilincinde olarak, G.Birliği'den Ümit Karan'ı sezon açılışına davet ettiler... Olmayan anlaşma, atılan geçersiz imza olduğu halde; Ümit Karan, Sarı-Kırmılı formayı sırtına geçirmiş idmana çıktı; çıkmaya da devam ediyor!..

G.Saray bu; yaş tahtaya basar mı hiiç!.. Her şey de ilklerin takımı ya!.. Ben en çok da, bu işi G.Saray yaptı diye şaşkınlık içindeyim!.. İster misiniz bir tufaya daha gelsinler!.. İşin aslı da bunu gösteriyor... Önceki gün çok güvendiğim ve inandığım bir arkadaşım; (Onun yalancısı olacağım ama) futbolu iyi analiz eden, FIFA kurallarını ezberinde tutabilen biri: Ne dedi, bilir misiniz!.. Bu yeni uygulamaya girecek FIFA'nın 15 Temmuz'daki kuralı; Türkiye'yi yanılgılar içinde bırakacak. Yahu ne olur daha salt bir şekilde ifşa et dedim. Kısaca bir iç çekerek. Sizin eski kuralarınız aynen işleyecek"... Haydi gel bakalım çık işin içinden... benim tek tesellim G.Saray... her şeyi çok iyi bilirler de!..
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.