HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Biz olmasaydık..!

14.06.2002 00:00:00
Ne güzel söylüyordu sahanın ortasında Ay-Yıldızlı futbolcularımız, teknik heyet ve tüm görevlilerimiz: "Kıskananlar çatlasın, kıskananlar çatlasın..!"

Benim yürekli futbolcum, teknik heyetim olmazı başardı işte; Şenol Hocam pes etmedi, futbolcular da bütün olumsuzluklara set çekerek ve "Ne Mutlu Türküm" diyerek, o densizlere iyi bir ders verdiler...

Bakın bendeniz bu satırları maç bitmeden yazarken bir yandan da şöyle düşünüyorum: Şimdi diyecekler ki; biz olmasaydık; o onur kırıcı, insan psikolojisi yıkıcı sözleri sarfetmeseydik Milliler tur mu atlardı?

Yeminle dile getiriyorum; tenkit yazılarında bunları yazacaklardır...

Hepimizin, hepinizin 70 milyon insanımızın kalpleri durdu, çalıştı 92 dadika... Adrenalin yüksekliğinin tavana vurduğunu hissettim kendimde... Boğazım kurudu; nefesim tıkandı, gözlerim karardı...

Ama inancım hiç kararmadı... Hasan böyle oynamalıydı; çünkü onun meziyetleri bana göre ilk iki maçta "saklı Kent'te" kalmıştı. Ama çok bilenler Hasan'a methiye düzüyorlardı. Aynen Yıldıray'ın ilk maçta Şenol Hoca tarafından yorulduğu için alındığında; yapılan eleştiriler; Hasan'ınkiyle uyum içindeydi. Oysa onlar bilgi noksanı sportif ahlakın altındaki kişilerdi... Neyse fazla yüklenmeyelim o zavallılara..!

Helal size çocuklar; giren, çıkan, kenarda ısınan, tribünde sizi destekleyen herkese helal..! Ancak bu turnuvada bizden iki kişi otoritelerce çok konuşulacak. Emre Belozoğlu, Hasan Şaş... Umarım diğer çocuklar darılmaz... Bravo Şenol Hocam; bravo çocuklar..!
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.