HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Bu miting tarihî bir fırsattır

19.05.2001 00:00:00
Ülkemiz üzerindeki hesaplarını artık gizleme ihtiyacı duymayan Batı dünyası nihai kozlarını da oynamaya başlamış durumda... Bunları ara başlıklar ile Güneydoğu, Ermeni Soykırım İddiaları, Rum Pontus Hayalleri, Kıbrıs ve Ege, insan hakları vb. olarak sıkça yazdık ve hatırlattık.

Son zamanlarda bunlara ekonomik krizler ve siyasetin tıkınması gibi ülkenin hareket kabiliyetini yok eden unsurlar da eklenince, meseleler iyice çıkmaza girdi. Gelinen bu nokta Türkiye'nin pazarlık paylarını kaybetmesinin yanında her türlü tavizi vermeye hazır hale getirildiğini gösteriyor.

İşte tam bu çerçevede telefon ve mektup diplomasisi artmış, talimatlar birbirini kovalamaya başlamıştır. Ve bütün bunlar halktan gizlenmek hatta mecliste de oldu bittiye getirilmek suretiyle yapılmıştır ve yapılmaktadır.

Bu gidişin Türkiye'nin bağımsızlığını tehdit ettiğini siyasiler ya bilmiyorlar -ki bu mümkün değil- ya da gizleme ihtiyacı hissediyorlar. Her halde de ülkenin bağımsızlığı sözkonusu olduğu için netice fevkalade korkutucu ve endişe vericidir.

İşte böyle bir zamanda devletine, vatanına, milletine, milli ve tarihi değerlerine sahip insanlara hayati ve tarihi bir görev düşmektedir. O da her türlü tehlike ve tehditlere karşı devletine, vatanına, milletine, milli ve tarihi değerlerine sahip çıkmaktır.

20 Mayıs 2001 "Ermeni Soykırım İddialarını Red ve Ulusal Bağımsızlık" mitinginin adı da, vazifesi de, gayesi de budur. Yani devlete, vatana, millete, milli ve tarihi değerlere sahip çıkmaktır.

Başta Prof. Dr. Haydar Baş olmak üzere bütün konuşmacılar, miting tertip heyeti ve meydanı doldurmak için elinde Türk bayrağı ile mitinge koşacak 7'den 70'e herkes sadece ve sadece bu gaye için orada olacaklar.

Bu bir Kuvayı Milliye hareketinin dalgalanması olayıdır. Milli bir davadır ve onun için de milli bir görevdir.

Yarın bütün İstanbulluların coşku ile katılacağı bu miting ülkemiz adına tarihi bir fırsat olacaktır.

Hiç bir mazeret bu tarihi fırsata mani olmamalı. Çocuklar, hastalar, ihtiyarlar, kadın-erkek herkes... Evet herkes... Buyurun işte meydan, işte fırsat.

Böylesine tarihi fırsatları her zaman yakalamak mümkün olmaz. Öyle olsa zaten tarihi olamaz.

İstanbul'da bu bir ilktir. İlk olmanın, ilklerden olmanın hazzı da, şerefi de bir başkasıyla ölçülemez.

Unutulmasın ki hayat hep ilklerin üzerine bina edilmiştir. İstanbul'daki Kuvayı Milliye hareketi de yarın Çağlayan'da bir ilk mitingle başlatılmış olacaktır.

Bunun içindir ki bu tarihi olayı yaşamak, bu olayı ruhlarımıza sindirmek yeni bir oluşun, yeni bir dirilişin de ilk adımı olacaktır.

Yarın çok geç olmadan, bugün hiç bir bahanenin ardına gizlenmeden partili partisiz, yaşlı-genç, kadın-erkek herkes elde bayrak bu oluştaki yerimizi alacağız. Buna hiç bir şey de mani olamaz.

Çünkü "Bu vatan bizimdir, bizim kalacak" diyorsak bunun bir başka yolu da, çaresi de yoktur.
 
Ali Gedik / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.