HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

CHP yine karıştı

18.10.2003 00:00:00
CHP'de 23-24 Ekim tarihlerinde yapılacak Kurultay öncesinde parti içi sürtüşmeler iyice su yüzüne çıkmaya başladı.

Genel Başkan Deniz Baykal'a yakın duran TBMM Grup Başkanvekili Kemal Anadol, "CHP Grubu, grup başkanvekillerini Genel Başkanla çatışma için değil, birlikte uyum içinde çalışma için seçmiştir" diyerek, Grup Başkanvekili Ali Topuz'un önceki gün yaptığı, (Genel başkanının önerdiği Blok liste doğru değil, çarşaf liste geleneği sürmelidir) sözlerine cevap verdi. Anadol'un bu sözleri Grupbaşkanvekili Ali Topuz'un tepkisini çekti.

Anadol'dan

Baykalvari savunma

Anadol, TBMM'de gazetecilerle düzenlediği sohbet toplantısında, kamuoyunun CHP'yi parçalı ve kavgalı değil, bütün ve güçlü bir parti olarak görmek istediğini söyledi.

Blok liste uygulamasının ülkedeki tüm siyasal partiler, sivil toplum örgütleri ve CHP ilçe kongrelerinde uygulandığını kaydeden Anadol, "CHP ilçe kongrelerinde demokratik olan blok listenin kurultayda antidemokratik olması düşünülemez" dedi.

Topuz bugün

konuşacak

Öte yandan, CHP Grup Başkanvekili Ali Topuz, Anadol'un eleştirilerine yazılı bir açıklama ile bugün cevap verecek. Anadol'un açıklamalarını şaşkınlıkla karşıladığı bildirilen Topuz'un, kendisini arayan milletvekillerine, "Genel Başkan'ın desteklediği bilinen adayların karşısına Grup Başkanvekili adayı olarak çıkarken Genel Başkan'la farklı konuma düşme endişesi yaşamıyordu" dediği öğrenildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.