HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Çiçek: Yolsuzluk organize suç

15.10.2003 00:00:00
Adalet Bakanı Cemil Çiçek, yolsuzlukların organize suçlar olduğunu belirterek, "Yolsuzluğun bir ayağında siyasetçi, bir ayağında bürokrat, bir ayağında da işadamları var" dedi. Cemil Çiçek, Türkiye Bülteni Dergisi'ne yaptığı açıklamada, Türkiye'de yargının sorunları, yolsuzlukla mücadele ve AB'ye üyelik sürecinde yargı alanında yapılan düzenlemelere değindi.

Bankalar durup dururken soyulmadı

Yolsuzlukla mücadele konusundaki çalışmalara değinen Çiçek, şunları söyledi: "Türkiye'de dokunulmazlığı olanlar sadece milletvekilleri değil, bazı kurumların da kendi yarattıkları sistem içerisinde yasal olmayan dokunulmazlığı bulunuyor. Hiç kimse bana 24 tane bankanın durup dururken soyulduğunu söyleyemez. Hiç kimsenin bu kadar soygunu duymaması mümkün değil. Yirmiden fazla bankanın içi boşaltıldı. Bu boşaltmanın sonucu olarak hepimiz gelirlerimizden 56 milyar doları ödüyoruz. Kime? Bankanın içini boşaltan bir avuç insana... Türkiye'de hukuk kuralları işletilmediği için, sebebi ne olursa olsun son birkaç yıl içinde 56 milyar dolar gitti."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.