HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

'Dur' ihtarına uymayınca vuruldu

07.07.2001 00:00:00
Avcılar'da polisin "Dur" ihtarına uymayan bir kişi, ölü ele geçirildi

Firuzköy Harman Sokak'ta elinde şüpheli çanta görülen bir kişi, polis tarafından durdurularak, aranmak istendi. "Dur" ihtarına uymayarak Firuzköy Mezarlığı'na giren bu kişi ile polisler arasında kovalamaca yaşandı.

Şüpheli kişi, polisin açtığı ateş sonucu ölü ele geçirildi.

Firuzköy Mezarlığı'nda ölü elegeçirilen 27-28 yaşlarındaki kişinin yanındaki çantadan, 2 adet el bombası ile 14'lü olarak tabir edilen tabanca çıktı.

Yetkililer, bu kişinin, kendisini takip eden Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince durdurulmak istendiğini, ancak "silahla karşılık vererek" mezarlığa kaçtığını ve sonrasında çıkan silahlı çatışmada ölü ele geçirildiğini söylediler.

Ölen kişi militan çıktı

Yapılan araştırmalar neticesinde ölen kişinin yasadışı DHKP-C örgütü üyesi Bülent Doğan (25) olduğu anlaşıldı.

Bu arada çantada bulunan 2 adet el bombası, fünyeyle patlatılarak etkisiz hale getirildi. Olay yerinde söz konusu örgüte ait dökümanlar da bulundu. Ele geçirilen silahın başka bir olayda kullanılıp kullanılmadığı yapılacak balistik incelemeden sonra belli olacak.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.