HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

'Eşekle Ankara'ya gidecek'

12.07.2001 00:00:00
Nevşehir'in Ürgüp İlçesi'ne bağlı Ortahisar beldesinin DYP'li Belediye Başkanı Erkal Yandı, IMF politikalarını protesto etmek amacıyla eşeğiyle Ankara'ya gitmek üzere yola çıktı.

Yandı, belediye binası önünde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin, IMF'nin uyguladığı politikalar nedeniyle büyük bir darboğaza sürüklendiğini belirtti.

Eylemini belediye başkanı olarak değil, halkın içinden biri olarak gerçekleştireceğini belirten Yandı, şunları söyledi:

"Mevcut hükümet, IMF dayatmasıyla ortaya koyduğu ekonomi programıile Türkiye'yi küçük düşürmüştür. Büyük önder Atatürk, yıllar önce bugün yaşayacağımız sıkıntıları görmüş ve Sivas Kongresi'nde, (Hangi istiklal vardır ki yabancıların nasihatleriyle, yabancıların planlarıyla yükselebilsin) demiştir. IMF'nin dayatmalarına boyun eğen hükümeti, 16 Temmuz Pazartesi günü yapılacak IMF İcra Direktörleri Toplantısı'ndan önce DYP Genel Başkanı Tansu Çiller'e şikayet edeceğim."

Yandı, konuşmasının ardından eşeğine binerek Ankara'ya hareket etti. 315 kilometre yol katedecek olan Yandı, Aksaray ile Ankara'nın Şereflikoçhisar ve Gölbaşı ilçelerinde konaklayacak ve 15 Temmuz günü Ankara'da DYP Genel Başkanı Tansu Çiller ile görüşecek.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.