HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 15 HAZİRAN 2021, SALI

Gürüz koltukta kaldıkça sürece YÖK düzelmez

22.05.2001 00:00:00
Üniversite Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Kadir Erdin, "YÖK Başkanı'nın koltuğunda oturduğu her gün, yüksek öğretimimiz için büyük bir kayıptır" dedi.

Prof. Dr. Erdin, "YÖK Başkanı Kemal Gürüz'ün, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fikri Canoruç'u görevden alma girişiminin demokrasi ve hukukun üstünlüğü adına büyük bir talihsizlik olduğunu" savundu. "Hukuk dışı karalamalarla kişilerin haksız yere yıpratılma sürecinin yaşanacağı en son yerin üniversiteler olması gerektiğini" belirten Prof. Dr. Erdin, şunları kaydetti:

"Gerek eğitim kalitesinin, gerek ulusal ve uluslararası bilim üretme yarışında yerimizin yükseltilmesine çalışması gereken YÖK Başkanı, bunun yerine demokrasi ve hukuk yollarını dışlayarak kişisel hırs ve tavırlarıyla akademik özgürlükleri hiçe saymakta. Böylece taşıdığı görevi suiistimal etmektedir. YÖK Başkanı'nın koltuğunda oturduğu her gün, yükseköğretimimiz için büyük bir kayıptır."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.