HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Her şey güzeldi ama...

23.04.2002 00:00:00
Son ayların en iyi futbolunu oynadı G.Saray; hem de onlarca gol kaçırmasına karşın. Her zaman takımını, ateşlemesiyle göklere çıkardığımız Sarı-kırmızılı taraftarlar; önceki akşam mükemmelin de üstünde idiler. Onlara tek şikâyetim, 80 dakika sürdürdükleri küfürsüz tezahüratı, son 10 dakikada berbat etmeleri..! Eminim ki Özhan Canaydın yönetimi bu küfür illetine son verecektir..! Lider takımın, şampiyon takımın, taraftarı da lider olmalıdır; öncü olmalıdır. Gelin, sevgili G.Saraylı taraftarlar; küfürü, özellikle de hakemlere, rakip başkan ve yönetimine sövmeyi lağıma atalım; orada kokuşup kalsın..! Sizin önderliğinizde Türkiye'de ki tüm tribünlerin ağzı, gözü, yüzü, kalıbı değişsin; hem sizin bir ayağınız da Avrupa'da olduğuna göre..!

Maçta olayların bir güzel tarafı da hakemler hakkındaki şaibeli konuşmalara; genç; pırıl pırıl İsmet Arzuman'ın iyi yönetimiyle cevap vermesi oldu. Belki demeyeceğim, son yıllarda böyle fevkalade maç yöneten hakeme tanıklık etmedim. Neredeyse sıfır hatayla karşılaşmayı yönetti. Mükâfatını da, iki tarafın teknik adamları ve oyuncularından tebrik alarak gördü... Yine o akşamın ilerleyen saatlerinde Meltem TV'de yapmış olduğum programda, konuğum ünlü hakem hocası Özcan Oal da; Arzuman'a övgüler yağdırdı. Sayın Özcan Oal , önümüzdeki yıl Türk futboluna genç, yetenekli, 2-3 dil bilen hakemlerin katılacağını da müjdeledi... Ne güzel..!

Gece de güzel olmayan bir tek şey vardı... Benim için ve G.Saray takımı için de sanırım çok önemli..!

Sarı-kırmızılı iki futbolcunun tutarsızlığı ve vurdum duymazlığı! Oysa bu iki oyuncu da "star" denilebilcek isimleri Batista ve Hasan Şaş. Durumu hemen aydınlatayım: Lucescu, ısrarlı Batista'ya; kendi bildiğini oynuyorsun takımı yakacaksın diyor ama o aldırmıyor ve sonra da kendini kulübede buluyor... Lucescu aynı şeyi Hasan'a iletiyor; sonuç alamıyor..! Hasan bitmiş vaziyette, adım atacak hali yok, tabii ki çıkması lazım. Ancak Lucescu onu oyundan çıkaramıyor..! Düşündüm de Fatih Terim zamanında bunlar olurmuydu?.. Dikkat G.Saray yönetimi..! Dikkat..!
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.