HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 09 MAYIS 2021, PAZAR

İçime doğmuştu!

30.09.2005 00:00:00
SON HABER Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Tromso'ya eleneceklerinin içine doğduğunu söyleyerek, "Ben de taraftar olsam yönetimi protesto ederim" dedi

Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Tromso kabusunun ardından katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Tromso maçının rizikolu bir maç olacağını bildiğini söyleyen Canaydın, "Eleneceğimiz içime doğmuştu. Maalesef korktuğum oldu" dedi

Küfür ve hakaret olmasınGörevde oldukları 3,5 yıldır büyük uğraş verdiklerini ifade eden Canaydın, taraftarların protestolarıyla ilgili, "Ben de taraftar olsam protesto ederdim. Ne kadar kızsalar haklılar. Küfür ve hakaret olmadığı sürece her türlü protestoya açığız. Tromso yenilgisine bir mazeret bulmak anlamsız. Gruplara kalmamız gerekiyordu" şeklinde konuştu.

Görevimizin başındayızİstifa etme gibi bir durumlarının sözkonusu olmadığını söyleyen Başkan Canaydın, kendilerini bu göreve genel kurulun getirdiğini ve ancak onların iradeleriyle gideceklerini söyleyerek, "Mart ayında yapılacak kongreye kadar görevimizin başındayız. Herkes bu kulübe sahip çıksın. Sonuçta ligde çok iyi gidiyoruz" dedi.

Işığı yakacağızGalatasaray ile ilgili yorum yapanların "Marka değerini kaybetti" şeklinde konuşmalarının ağrına gittiğini belirten Canaydın şöyle konuştu: "Galatasaray marka değerinden hiçbir şey kaybetmedi. Bir düşüş olduğu doğrudur ancak bu tamamen sportif başarının düşüşüdür. Hedefimiz Galatasaraylılar'a yeniden o ışığı yakmaktır. Bunun için kaynak arayışındayız"

Zorla mı getireceğizYaptıkları ve yapamadıkları transferler hakkında da konuşan Canaydın, çok dikkatli adım atmak zorunda olduklarını söyleyerek, "Kulübü yeniden bir borç batağına sokamazdık. Bu nedenle ayağımızı yorganımıza göre uzattık. Ancak biz Pires ve Kily Gonzales ile ciddi bir şekilde ilgilendik. Son ana kadar da bekledik. Adam Türkiye'ye gelmek istemiyorsa, paket yapıp mı getireceğiz?" dedi.

Lucescu'yu göndermemeliydikGörevde oldukları süre içinde en büyük hatalarının Felipe'yi göndermek, Ali Lukunku'yu ise almak olduğunu itiraf eden Canaydın, teknik direktör Lucescu konusunda da itirafta bulunarak, "Keşke şampiyon yapmış bir teknik direktörü hemen göndermeseydik. 1 sene daha görev vermeliydik. Sonuçta camianın istediği Fatih Terim'i göreve getirdik" şeklinde konuştu.

Stadımızı yapacağızStat konusunda da açıklamalarda bulunan Özhan Canaydın bu konuda ise şunları söyledi: "Ali Sami Yen Stadı için devlet büyüklerimiz bize Seyrantepe'yi önerdi ve 30 yıllık kullanım hakkını aldık. Buraya 50 bin 500 kişilik bir stat yapacağız. Gelen teklifleri değerlendirme aşamasındayız. Aralık-Ocak gibi temeli atarak iki yıl içinde stadı bitireceğiz. Ali Sami Yen Stadı'nın yerine yapılacak iş merkezi sayesinde de yan gelir elde edeceğiz"


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.