HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

İmam Hatip konusunda AKP muhalefet gibi

19.10.2003 00:00:00
Son haftalarda iyice alevlenen İmam Hatip genelgesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Hamdi Kepekçi, AKP'nin Meclis'teki büyük çoğunluğuna rağmen İmam Hatip konusunda muhalefet gibi davrandığını dile getirerek, hükümetin acizliğini eleştirdi.

Kepekçi yaptığı yazılı açıklamada İmam Hatip ve Teknik Liselerin içinde bulunduğu, üniversiteye girişte uygulanan katsayı sistemi mağduriyetinin gündemdeki yerini koruduğuna işaret ederek şunları dile getirdi:

"Sayın Başbakan Erdoğan her fırsatta, kendisinin de İmam Hatipli olduğunu ve İmam Hatip Liseleri konusunda, meselenin takipçisi olduğunu ifade etmektedir.

Sayın Erdoğan'ın bu ifadeleri iktidardan ziyade bir muhalefet yetkilisinin konuşmasını andırmaktadır.

AKP önce karar vermeli

Anayasayı bile değiştirecek vekil çoğunluğuna sahip olan AKP iktidarının, İmam Hatiplerin ve Meslek Liselerinin sorununu çözmek için öncelikle karar vermeleri gerekmektedir.

Fakat AKP şimdiye kadar çözüm getirecek kanun maddesini çıkartmadığı gibi yaptığı çıkışlar ve attığı geri adımlarla sorunu siyasallaştırmaktadır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Eğitim Komisyonu, AKP'li Komisyon Başkanının önerisi üzerine daha müzakereye geçilmeden tasarıyı ertelemiş ve böylece yine geri adım atılmıştır.

10 aydan beri hükümet olan AKP'nin, İmam Hatip Konusu, niçin Türkiye gündeminin en yoğun olduğu bir dönemde gündem ettiğinin açıklamasını da halkımıza bırakıyorum.

İmam Hatip liseleri ve diğer teknik lise öğrencileri de MEB müfredatına göre eğitim görmektedir.

Öğrenciler için geçerli olan fırsat eşitliği mağdur durma düşen bu öğrenciler için de sağlanmalıdır.

Bu fırsat eşitliğinin sağlanması ise BTP iktidarı zamanında olacaktır."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.