HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

İş dünyasından Genelkurmay'a destek

09.08.2001 00:00:00
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, "Genelkurmay'ın açıklamasına tamamen katılıyorum, aynı şeyi düşünüyoruz" dedi. Aygün, Genelkurmay Başkanlığı Genel Sekreterliği'nin yaptığı açıklamaları nasıl değerlendirdiğine ilişkin soruyu yanıtladı. Genelkurmay açıklamasının içeriğine baktığını, açıklamada "ekonomi iflas noktasına gelmişse, ekonomiyi bu hale getirenler konusunda en ufak bir işlem yapılmıyorsa, milli ve ahlaki değerler aşındırılmış, soygun düzeni adeta normal davranış haline gelmişse" sözlerine yer verildiğini hatırlatan Aygün, açıklamada ifade edilen bu değerlendirmelere katılmamanın mümkün olmadığını, ATO olarak dört yıldır aşağı-yukarı bunları söylediklerini kaydetti.

Türkiye'nin şu anda ilgilenmesi gereken konuların başında Genelkurmay'ın açıkladığı gibi, ekonomi, yolsuzluk ve ahlaki değerlerin geldiğini belirten Aygün, bu yüzden, bu açıklama gayet doğal olarak geldi" dedi.

Vatandaş umutsuz

Ankara Ticaret Odası'nın "Ekonomik Durum Değerlendirme Anketi'"ne 8 bin 170 kişi katıldı. Ankete katılanların yüzde 60'ı ekonomik krizden hükümeti sorumlu tuttu. Ankete katılanların yüzde 71 Türk Silahlı Kuvvetlerinin en güvenilir kurum olduğuna inanıyor. Anket sonuçlarına göre Doların yıl sonunda 1.5 milyon liraya çıkacağını düşünenlerin oranı yüzde 39 oldu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.