HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 31 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

İsrail şiddeti devam ediyor

19.08.2001 00:00:00
Görgü tanıkları ve hastane yetkilileri, İsrail askerlerini açtığı ateş sonucu 29 yaşındaki Abdo Ebu Bakra adlı Filistinlinin başından yaralanarak öldüğünü bildirdi.

Filistinlilerin de İsrail askerlerine ateş açtığı ve çatışmalarda 10 kişinin yaralandığı belirtildi.

Mısır, gözlemcilere

karşı çıkacak

Öte yandan Mısır, İsrail'in reddetmesine karşın bölgeye uluslararası gözlemci gönderme girişiminde bulunan Arap ülkelerine karşı çıkacağını bildirdi.

Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek'in siyasal danışmanı Usame El Baz, Washington'da ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell ile görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, BM'ye herhangi bir baskıda bulunmayı düşünmediklerini ifade etti.

Ancak Filistin ve İsrail arasındaki bir işbirliği sonucu yapılacakbir girişimin etkili olacağını kaydeden El Baz, Mısır'ın gelecek haftaBM'de yapılacak oturumda uluslararası gözlemci gönderilmesi yönündeki Arap girişimine karşı çıkacaklarını kaydetti.

ABD'nin bölgede daha etkin olacağına dair güvence aldıklarını belirten El Baz, "ABD gelişmeleri yalnızca izlemeyecek. Uzun süreden beri olduğu gibi bizim ortağımız olacak" dedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.