HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 06 AĞUSTOS 2021, CUMA

Koltuk Davası'nda erteleme

12.07.2001 00:00:00
Eski TBMM Başkanı Mustafa Kalemli, TBMM'nin eski üst düzey 5 yöneticisi ve Emlak Konut A.Ş'nin 13 yöneticisi ile ihale ve yeterlilik komisyonu üyesi 5 kişinin, "Genel Kurul Salonu'nun yenilenmesi sırasında görevlerini kötüye kullandıkları" gerekçesiyle yargılanmalarına devam edildi. Ankara 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın dünkü duruşmasına, sanıklardan eski TBMM Genel Sekreteri Necdet Basa ve sanık avukatları ile müdahil TBMM'nin avukatı katıldı.

Yargıç Fevzi Şıngar, şikayetçi Uluç Gürkan'a iddialarını bildirmesi için davetiye çıkarıldığını, ancak Gürkan'ın celse arasındadilekçe vererek sanıkların cezalandırılmasını talep ettiğini bildirdi.

Sanıklar Tulu Okan ve Halis Çimen'in ifadelerinin alınması için Nöbetçi Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'ne yazılan talimatlara yanıt verildiğini bildiren Şıngar, Kemal Demirer'in ifadesinin alınması için Nöbetçi İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne yazılan talimatın, yanlış iddianame eklendiği için iade edildiğini belirtti.

Sanık avukatları ile müdahil avukatı, şu aşamada bir taleplerinin olmadığını söylediler. Yargıç Şıngar, sanık Kemal Demirer'in ifadesinin alınması için Nöbetçi İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne yeniden talimat yazılmasına karar verildiğini kaydetti. Demirer'in ifadesinin alınması için önceki oturum kararınca yazılan talimata yanlış iddianameyi ekleyen görevliler hakkında, gerekli disiplin soruşturmasının başlatılmasını da kararlaştıran Şıngar, duruşmayı erteledi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.