HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Konsey Ladin bastırıyor

20.09.2001 00:00:00
Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi üyeleri, Afganistan'ın büyük bölümünü elinde bulunduran Taliban'ın Konsey kararlarına uyarak, terörist Usame bin Ladin'i teslim etmesini istedi

Güvenlik Konseyi, yaptığı toplantıda Afganistan sorununu ele aldı.Kapalı olarak yapılan toplantıdan sonra basına açıklamada bulunan Konsey Başkanı Jean-David Levitte, şunları söyledi:

"Bugün Güvenlik Konseyi'nin Taliban'a tek bir mesajı vardır: O da Güvenlik Konseyi kararlarının aynen uygulanması talebidir. Özellikle 1333 sayılı kararın uygulanmasını istiyoruz. Derhal ve şartsız olarak."

1333 sayılı karar tasarısı, Amerikan mahkemeleri tarafından suçlanan Usame bin Ladin'in yargılanmak üzere iadesini öngörüyor.

Amerikan mahkemeleri geçen yıl Usame bin Ladin'in Kenya'nın başkenti Nairobi ve Tanzanya'nın başkenti Darüsselam'daki Amerikan elçiliklerine yönelik saldırılardan sorumlu tutmuştu.

Aynı karar tasarısı Taliban'ın, kendi ülkesindeki terör eğitim kamplarını derhal kapatmasını da öngörüyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.