HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Kurtuluşu Biden'de değil , Atatürk'te arayın ...

09.05.2021 00:00:00
'Kurtuluşu Biden'de değil , Atatürk'te arayın ...' seslendirme dosyası:
Günümüz dünyasında bilgiye bu kadar hızlı erişilebildiği bir zaman diliminde köşe yazılarının eskisi kadar okunmadığı, dolayısıyla etkisini azalttığı yatsınamaz bir gerçek.

Çoğu yazılar daha yayına girmeden bile önemini yitirecek kadar hızlı değişime uğrar günümüz konjektüründe gündem.
Ancak, ölçü ihtiva eden ve hangi dönem ve devir olursa olsun değişmeyen kuralları uhdesinde barındıran söylemler ve devrimler hiçbir zaman modası geçmeyen bir çerçeve çizer hayatımızda.

Bunun en somut ve çarpıcı örneği büyük önderimiz Atatürk'ün söylev ve devrimleridir elbette.
Günümüz siyasetçilerinin sadece Atatürk'ün yolunu samimiyetle takip etmeleri halinde bile  ülkemizi dünya liginde en ön sıralarda tutacağı gerçeği asla unutulmamalıdır.

Başarıya giden yolun sırrı ise, Ata'ya olan bağlılık ve bu bağlılığın içten ve  samimi olmasında yatmaktadır.
Bakın bakalım bize miras olarak bıraktığı ilkelerinde ne eksik taraf bulunabilir.
Bugün bu ilkelere doğası gereği sahip çıkması gereken CHP ve o nun Genel başkanı, maalesef Atatürk'ü ve ilkelerini parti programlarından bile çıkarmış bir görünüm sergiliyor.

İktidar ise ülkenin değil, kendilerin kurutuluşu için tek bir gündeme odaklandılar, o da Biden'in ağzından çıkacak açıklamalar.
Diğer partilerin de Atatürk ve devrimleri konusunda neredeyse hafızaları silik gibi.
Ancak, ister oy versin ister vermesin, Türk milletinin tamamı bu konuda en hassas ve Ata'sına bağlı, içten ve samimi olan partinin Bağımsız Türkiye Partisi olduğu konusunda hem fikirdir.

Çünkü Merhum Genel başkan Prof.Dr.Haydar Baş bey çocukluğundan itibaren, muhterem Annesi nin de etkisiyle, çok koyu ve katı bir Atatürk'çüdür.
Bugün seçimle o koltukta oturan BTP'nin genç Genel başkanı Hüseyin Baş bey de, aynı babası gibi Atatürk konusunda Türk siyasetinin en önde gelen ismi haline gelmiştir.


Emin olunuz ki, bu tesbitler tamamen objektif kriterlere göre yapılmıştır. Zaten bir Allah kulu da çıkıp bunun böyle olmadığını söyleyemez zira en büyük şahit ALLAH'TIR(cc)
 
Bütün partiler Biden'in ağzına veya aldığı tavırlara bakarak siyasetini belir ki böylelerine yazıklar olsun.
Türkiye'de Atatük'ün ağzına bakıp Biden'in ağzına bakmayan tek parti Yüce ALLAH şahittir ki BTP'dir.
İşte BTP'nin sahip çıktığı ve tümüyle parti programında dolu dolu yer verdiği ilkeler…
 
1-Cumhuriyetçilik
İçlerinde en önemlisidir. Devleti halkın yönetmesi hususunu ele alır. Tamamen sözün halkta olması demektir.

2-Milliyetçilik
Milletin bir Türk milleti olmasında ve ve Türkçülük akımını barındırır. Buna Türk Dil Kurumu'nun açılması örnek olarak gösterilebilir. Bu şekilde Türk kavramı ve Türkçemiz koruma altına alınmıştır.

3-Halkçılık
Bu devlette tüm vatandaşların kanunlar önünde eşit olduğu, hiçbir ayrım gözetmeksizin ve hiçbir sınıfa ayırmaksızın herkesin bu ülkede eşit olduğu savunulur. Bu ilke bu konuyu esas alır.

4-Devletçilik
Sosyal bir devlet anlayışının benimsendiği, yani ekonomik alanda halk ve devletin topyekûn kalkınması konusu ele alınır.

5-Laiklik
Din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması, yönetimin dine bağlı değil akla ve bilime dayalı ülkenin yönetilmesi demektir. Din kutsallığı nedeniyle bu işlere karıştırılmaz, laik bir devlet anlayışı benimsenir.

6-İnkılapçılık
Çeşitli yeniliklerin yapılması, çağdaş bir devlet için gereken tüm inkılapların ele alınması bu ilkenin temelidir.
Kurtuluş için Atatürk'e dönüş, aldığımız nefes gibi elzemdir ve de şarttır.

Bu ilkelere dokundurmayan ve sonuna kadar sahip çıkan Hüseyin Baş bey'e sahip çıkmak ve yanında olmak, ATATÜRK'e sahip çıkmak ve yanında olmakla eş değerdir.
 

 
Hacı Gaydan / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.