HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

Mezarcı emekli maaşını alabilecek

18.07.2001 00:00:00
Ankara 16. Sulh Hukuk Mahkemesi, kapatılan RP'nin eski milletvekili Hasan Mezarcı'nın Emekli Sandığı'ndan aldığı maaşı üzerine konulan tedbir şerhinin kaldırılmasına, bundan sonraki emekli maaşları ile tedbir konulan maaşlarının ödenmesine karar verdi.

Mahkeme, Mezarcı'nın resmi ikametgahının İstanbul Üsküdar olarak bildirilmesi nedeniyle "yetkisizlik" kararı vererek, dosyayı Üsküdar nöbetçi sulh hukuk mahkemesine gönderdi.

Mezarcı'nın "akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespiti ve vasi tayin edilmesi" amacıyla açılan davanın dünkü karar duruşmasına, Hasan Mezarcı katılmazken, eşi Şule Mezarcı, çocukları Furkan ve Dilara ile avukatı Salih Dövücü katıldı.

Mezarcı'nın babası Rasim ve Mezarcı'nın ilk eşinden olan çocuklarıFatih-Yasir Mezarcı ile 7 kızkardeşi ve diğer yakınları da izleyici olarak duruşmayı izlediler.

Şule Mezarcı, eşinin emekli maaşını alamamasının mağduriyetlerine neden olduğunu ve aile birliğini oluşturamadıklarını ifade ederek, eşinin maaşı üzerindeki tedbir kararının kaldırılmasını istedi.

Avukat yetkisizlik istedi

Avukat Dövücü de, müvekkilinin İstanbul Ümraniye'de oturduğunu ve resmi ikametgahının da İstanbul olması nedeniyle, davada "yetkisizlik" kararı verilerek dosyanın Üsküdar Nöbetçi Sulh Hukuk Mahkemesi'ne gönderilmesini istedi. Dövücü, davanın sonuçlanmasının uzun bir zaman alacağını ifade ederek, müvekkilinin usulsüz tedbir konulduğunu öne sürdüğü maaşı üzerindeki tedbir kararının kaldırılmasını talep etti.

Salih Dövücü, bir kişinin gözle görülür şekilde akıl hastası olması, bu hastalığından dolayı da yakınlarını tehdit eder durumunda bulunması ve harcamalarında bir anormallik görülmesi hallerinde kişinin maaşına tedbir konulabileceğini söyledi. Dövücü, bu hallerin hiçbirisinin müvekkkilinde görülmediğini iddia etti.

Mezarcı'nın oğlu Fatih de, babasının herhangi bir ruhsal bozukluğunun bulunmadığını ve buna ilişkin raporların dosyada mevcut olduğunu ifade ederek, "Doktorlar tarafından, sadece 'Mesih' olduğunuilan etmesinden dolayı hezeyan içinde olduğu belirtilmektedir. Bu konudini bir konudur. Doktorlar tarafından tespit edilmesi mümkün değildir" diye konuştu.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.