HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

Ne dediyseniz o...

13.06.2001 00:00:00
Her yaş grubunun unutulmaz 11'leri hafızalarda yer etmiştir Türk futbolunda. Beşiktaş'ta Baba Recepler, Galatasaray'da Metin Oktay, Turgay Şeren, Fenerbahçe'de Can Bartu... Daha niceleri var tabi. Cemil Turan, Rıza Çalımbay, Özdenak kardeşler, günümüze düşündüğümüz zaman akıp geliverirler.

Zaten o dönemlerde takımların 11'leri öyle her sene değişmezdi, senelerce omuz omuza birlikte oynarlardı. Dönemin çocuklarına tuttuğu takımı say deseniz bir çırpıda söyleyiverirlerdi size.

Şimdi de sayıyorlar ama dikkat ediyorum öyle eskisi gibi değil. Bunun sebebi çok basit. Takımlarda istikrar yok, profesyonellik adı altında hiç durmadan yeni futbolcular gelip gidiveriyor. Sebep ise çok. Antrenör istemedi. Tabi antrenörler istedikleri futbolcularla yola devam etmek hakkına sahip oldular son yıllarda. Bazen yöneticiler de futbolcuları tersleyiveriyorlar. Onları istemiyorlar. Şimdilerde 15 Temmuz'da yürürlüğe girecek yeni transfer yönetmeliğiyle de artık futbolcular bir ay sonra takımlarından ayrılabilecekler. Diyeceğimiz; kadroları saymak daha da zorlaşacak. Artık sembollerle yetineceğiz.

Mevsim transfer mevsimi. Ondan aklımıza geldi bunları anlatmak. Kardeşim dönem değişmiş artık herşey para olmuş. Hak eden alsa diyeceğimiz bir şey yok. Parayı verenler de pusulayı şaşırmışlar milyon dolarlar hem yurt içinde hem de yurt dışında uçuşup gidiyor.

Herkes haklı görünüyor bu ortamda, ben de futbolcu olsam bu paraları gözüm kırpmadan isterim tabi. Para büyüdükçe futbolcunun şöhreti de artıyor. Hakan Şükür, milli maçta acemice gol kaçırdı diye herkes şaşırıveriyor. Öyle ya bu kadar parayı alan böyle yapmamalı, topu filelere sert bir şekilde göndermeli diye düşünüyor herkes.

Bizler de alışmışız artık bunca paranın tıkır tıkır ortada dolaştığına.

Şimdi yönetimler sızlanıyorlar; borç var, harç var diye... Nasıl ödüyeceğiz diye paraları yakınıp duruyorlar.

Nasıl bu durumlara getirdi iseniz öyle ödeyeceksiniz. Sektörü pırıltılı hale getirmek için ve bu sistem içinde yer almak için kimler çırpındıysa bulsunlar çaresini.

Öyle ya paramız yok bu sene idare edeceğiz demek falan yok... Alışmışız bir kere bize vaad edeceksiniz ve bu sözlerinizin arkasında duracaksınız.
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.