HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

Ne iade-i ziyareti'..

29.08.2001 00:00:00
Şükrü Saraçoğlu Stadı'na koşar adımlarla gidiyorum. F.Bahçe'nin rakibi bu sefer hepten ciddi ve ilk iki haftanın lideri idi... Başkentin renkdaş ekibi Ankaragücü, taraflı-tarafsız her futbolseverle gönül bağı oluşturmuştu.. Öyle ki; bu bağ tribünlere dahi sıçramıştı!.. Sahaya çıkarlarken taşıdığı pankartla "şampiyonlar ligi size yakışır"... daha da gönül fethetmişlerdi Kadıköy'de!..

Maç başladı gol geldi; devamı da peşisıra geldi... Hoş ve güzeldi... Dikkatimi çeken tribündeki aile çokluğuydu!.. Yavaş yavaş futbolun temaşe, seyir, zevk olağanüstü, aileyi de davetkar bir oyun olduğunu zihnime yerleştirmeye çalışırken; Migros'un altındaki, pardon üstündeki tribünden bir gümbürtü koptu. Rezil, aşağılık, serfisefil ve ezeli rakibi çıldırtan küfürler; bir saçmanın saçtığı dengesizlik oluğundan fırlayıp, Mecidiyeköy'e doğru yol alıyordu!... Hep bir ağızdan koro halinde, çoluklu çocuklu tribün de dahil, içlerine sindirile sindirile G.Saray'a sövülüyordu!..

O arada hatayı bir-iki-üçe çıkartan hakem Serdar Tatlı'da o leş sözlerden nasibini alıyordu!..

Nerede yeni kurallar, nerede yürekli hakem, nerede futbol federasyonunun güzide yöneticileri, nerede ha nerede?.. demekten kendimi alamıyorum..

Ceza verilecekmiş, küfürü sürdüren takıma ve taraftarlarına... külahıma anlatsınlar onu!..

Şimdiye kadar methiye dizdiğim F. Bahçe taraftarını, artık kara kaplı defterime geçiriyorum; "Bu işin çözümü onlardı diyordum... Kendimi kandırmışım!.. Yazık ki, yazık!.. Bu yazıyı yazarken F.Bahçe'nin değerli yöneticileri, G.Saray'ın Kuruçeşme Adası'na yol alıyorlardı... ne yüzle, ne güçle, ne hırsla?.. Bu iade-i ziyaret neyle sonuçlanır biliyor musunuz laf salatalığı ve laf kalabalığıyla!.
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.